Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hatalmas duzzadt, fájdalmas...

Hatalmas duzzadt, fájdalmas pattanás nem akar múlni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Alapból sem túl szép a bőröm, de most rátesz még egy lapáttal, hogy megjelentek olyan pattanások (főleg az államon) amik teljesen be vannak dagadva, pirosak, és nagyon fájnak, (akkor is érzem hogy fáj, ha semmi nem ér hozzá) és nagyjából 2 hete nem akar múlni. Voltam már bőrgyógyásznál és kozmetikusnál is, de egyik sem hozott érdembeli változást. Mit tegyek? Kérlek segítsetek :(

2017. szept. 3. 06:26
 1/8 tyttöö ***** válasza:
74%

Saját bőrömön tapasztaltam (szó szerint 😂): teafaolaj. Hígitatlanul rákentem éjszakára, majd reggel míg készülődtem a munkába egy kis Dermazin kenőcs pöttyöt raktam a pattanásokra és pár nap alatt teljes letisztult az állam körüli rész.


Mindig szép bőröm volt, elvétve 1-2 pattanást, de kb. 2 hónapja durván kiomlott az arcom. 1 elmúlt, lett helyete 4. Fájtak, pirosak és nagyok voltak. Hirtelenjében megvettem mindent, de a teafaolaj+dermazin kombónak volt hatása másnap reggelre. Sokkal kisebbek lettek, nem fájtak a pattanások.


Ja és nem vagyok már tini, hogy ne legyen túl szembetűnő az arcomon éktelenkedő pattanások.


Remélem hamar letisztul a te bőröd is! ☺

2017. szept. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a tefaolajat javaslom.
2017. szept. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Szalicilsavas készítmények ill étrend változtatás, kezdj egy kis diétába, első 2 héten semmi más csak rizs, natur hús v hal (ne lazac, hanem valami kevésbé zsíros hal) és párolt zöldség (kivéve hüvelyesek), csak víz inni. Utána ki kell deríteni, mit nem bír a bőröd, tehát 2hétig újra eszel a rizs-hús-zöldség-vítz kombóhoz tejterméket, majd újabb 2 hétig a gabonát, lisztet vagyis gluténtartalmú kaját, a következő 2 héten tojást is, majd 2 hét hüvelyesek is, majd 2 hét olajos magvak is.

Az első 2 hétben le fog kicsit tisztulni az arcod, utána ahol visszajönnek, ott már olyat eszel, amit nem kéne.


El kell menni majd gasztroenterológushoz célzott allergiatesztre utána.

2017. szept. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Olajos magvakat egyáltalán ne egyél!
2017. szept. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem az Akneroxid kenőcs is használt.


Plusz: naponta kétszer szappannal (nem tusfürdővel) mosok arcot és használok még Clean and Clear arctisztító tonikot. Én is eléggé pattanásos voltam, nemrég nekem is akkora pattanás volt az államon, hogy a heg azóta sem akar elhalványulni... Azóta csinálom azt minden nap, amit leírtam és érzem, hogy sokkal tisztább a bőröm. Persze, így is van elvétve néhány pattanás, de nem termelődik annyi faggyú és ez a lényeg.


L/19

2017. szept. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A teafaolaj nekem is jó, de nagyon kell vigyázni, hogy csak a pattanásra kerüljön mert szárít mint a bűn.


Illetve ha már lassan hányingered van a szagától (mint nekem) akkor az ezüstkolloidot is nagyon tudom ajánlani.


Szalicilsavas termékek szintén jók.

2017. szept. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, már jobb, de mindenképpen ki fogom próbálni a teafaolajat :)

A diétán nagyon gondolkozom, de most semmiképp nem fogok nekiállni, mert megyek külföldre pár napra, és ott aztán muszáj lesz mindent megkóstolni :D

Egyébként a másik elég nagy problémám az, hogy az összes pattanásom mindig kisebesedik, és utána természetesen a hegek ott maradnak :/ erre esetleg nem tud valaki valamit?

Most a LUSH-ba kapható feketeszenes arcradírt (Dark angels) és egy arclemosót, valamint egy azthiszem rózsás szappant használok az arcomra, meg néha Nivea-s sima nappali arckrémet, és neogranormont estére, ami hosszútávon javít pl a hegeken, de nagyon kényelmetlen úgy aludni, hogy nem fordulhatok el :/

2017. szept. 8. 00:01
 8/8 tyttöö ***** válasza:
Erre írtam a Dermazin kenőcsöt. ☺
2017. szept. 8. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!