Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Extrem fajdalmas menstruacio,...

Extrem fajdalmas menstruacio, mit tegyek?

Figyelt kérdés
18 eves vagyok, kb 10 eves koromban jott meg eloszor. 15 eves koromig egyaltalan nem allt be, volt hogy fel evig nem jott meg, aztan 2 honapig igen, szoval tenyleg nem vokt rendszeres. 15 eves koromban elkezdtem fogamzasgatlot szedni, 1 even at szedtem, aztan abbahagytam a kockazatok miatt. Miutan abbahagytam, azutan kb 3 honapra kezdodott ez. Most 6-7 hetente jon meg es kb 7-8 napig tart, de az elso 2-3 napban kibirhatatlanul faj. Nem vagyok erzekeny tipus, de ilyenkor sirok a fajdalomtol, se fekudni, se ulni, se allni nem jo, mindenhogy annyira szornyu. A hanyas szelen is vagyok ilyenkor, bar meg nem hanytam. Nospa forte-t szedek, ez az azzal egyutti allapot, reggel amig el nem kezd hatni az elso addig meg rosszabb. Most kaptam melle algoflexet a patikustol, igy mar elhetoek az elso napok. Nem szeretnek ennyi gyogyszert szedni, es hianyozni sem ennyit. Mit tegyek? Nem szeretnek ujra fogamzasgatlot szedni sem. Van egy enyhe pajzsmirigy alulmukodesem, de veny nelkul kaphato vitaminnal kordaban tudom tartani, a fel evenkenti vervetel is ezt mutatja. Tej tojas hus nincs az etrendemben, fel eve novenyi alapuan taplalkozok, de mar elotte joval is elkezdotott ez, remeltem hogy ez az etrend segit rajta, de nem volt valtozas.

#Menstruacios fajdalom
2021. okt. 14. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Azon túl, hogy kivágatod a méhed nem tudom miféle választ vársz, az emberiségnek egyelőre csak fájdalomcsillapító gyógyszere van fájdalom ellen, akár szeretnéd szedni akár nem.
2021. okt. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Nőgyógyàsz làtott? Halottàl màr az endometriózisról? Menj el orvoshoz mindenkèppen. Nekem fàjdalomcsillapitó(donalgin) +2 szem drotaverin enyhít rajta. Màsodik műtèt előtt vagyok
2021. okt. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
* hallottàl .Javítom magam mielőtt valaki megteszi
2021. okt. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
A no-spa nem fajdalomcsillapito, cdak gorcdoldo, onmagaban egy kalap szart sem er. Az algoflex legalabb er valamit, de az sem egy bika. Par hetente par szem fajdalomcsillapitotol semmi bajod nem lesz, felesleges ennyire agalni ellene. Es idoben kell elkezdeni szedni, nem akkor, mikor mar osszeesel a fajdalomtol….
2021. okt. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Van valami tudatos menstrualo fb csoport.
2021. okt. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Meg a kelhyezok is szoktak mondani h nem gorcsolnek.
2021. okt. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kelyhezek is, meg neha betetet hasznalok, nincs kulonbseg. 1-es, nem tudom mit gondolsz, szerinted a fajdalom csak ugy van? Ha eltorod a labad veszel be ra fajdalomcsillapitot? A fajdalomcsillapitot es a nospa-t igy is tul szedem, a megengedettnel tobbet. Voltam regebben nogyogyasznal, de Miskolcon lakok, es borzalmasan leszarjak itt a betegeket, raadasul tanulatlanok is, konkretan mondtak nekem olyat, hogy menstruacio alatt nem lehet teherbe esni. A csoportot mindenkepp megnezem majd, koszonom az ajanlast! Ha barkinek van meg otlete arrol, hogy mi legyen kerem irjon. El fogok menni nogyogyaszhoz, de mint mondtam tudom mi van itt az egeszegugyben, anyukam is ott dolgozik, szokta mondani milyen sok orvot itt mennyire nem erdeklik oket a betegek.
2021. okt. 15. 19:33
 8/13 A kérdező kommentje:
Es nem szoktam kivarni elhiheted a fajdalmat, probalom minel hamarabb bevenni, de nyilvan nem tudom elore hogy meg fog jonni, mikor meg megjon akkor mar keso. A fajdalom egesz napos, a gyogyszerrel egyutt ilyen borzalmas, nem probaltam meg nelkule, de ahogy reggelente felkelek rogton erzem a 2., 3. napon hogy akkor milyen erossegu lesz.
2021. okt. 15. 19:37
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Miért a kérdezőt kell hibáztatni?!

Nagyon együttérzek veled, nálam is ez volt fiatalon. Borzalmas fájdalmakat éltem át… sajnos ami segít, az 3 dolog.

1. Fogamzásgátló tabletta. Ha nincs trombózis kockázatod, nem dohányzol, akkor pár évet nyugodtan lehet szedni.

2. Nem szteroid gyulladasgatlók csoportjába tartozó gyógyszert ( pl cataflam, Xilox) a várt menzesz ELŐTT 3 nappal elkezdesz szedni, plusz a menzesz első napján. Ez kiiktatja a fájdalmat.

4. Van olyan helyileg ható hormont tartalmazó spirál, amit nem szült nőknek feltesznek. Erre rá lehet kérdezni.

2021. okt. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
54%
mágnézium tabletta kb egy héttel elötte
2021. okt. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!