Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek fájdalmas menstruác...

Mit tegyek fájdalmas menstruációs görcsök ellen?

Figyelt kérdés
Nagyon borzalmasan görcsöl a hasam alja. Alig tudok fel kelni az ágyból. Már be vettem egy algoflex M-et és két gorcsoldot,de nem hat semmi sem . Próbáltam már a Flector port is de az se hat. Tettem melegito zselet meg ittam teát is gyogyfuvekbol de nem hat és egyre rosszabb. Mit tehetnék.

2021. aug. 19. 21:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Orvost kellene felkeresned, ha gyógyszerek sem segítenek.
2021. aug. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Nőgyógyász. És ne hagyd lerázni magad,hogy "ennyi fájdalom normális". Igenis van az a szint, ami már nem az és meg kell találni mi okozza. Jobbulást!
2021. aug. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Még a végén kitalálja a doki, hogy ez is a covid miatt van. Nekem mostanában bármi gond van, ez rá a válasz, aztán pá, majd jobb lesz.

Tényleg ne hagyd magad lerázni.

Amúgy nem tudom, hány éves vagy.. de amikor tini voltam, én is nagyon szenvedtem tőle, hánytam is, meg menni alig tudtam. Aztán szerencsére kinőttem ebből. Most is fáj, de annyira nem vészes.

Jobbulást!

2021. aug. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok. De nekem most egy olyan másfél éve kezdődött.
2021. aug. 19. 21:30
 5/13 anonim ***** válasza:
27%

Nem tudom hány éves vagy, de lehet érdemes nőgyógyászt felkeresni, írnak fel fogamzásgátlót (létezik alacsonyabb hormontartalmú is) és sokkal jobb lesz. Évekig szenvedtem, volt, hogy kórházban kötöttem ki, injekció segített csak. Utána cataflam, algoflex dolo rapid forte, minimum 3db egy nap. Ajánlom még a meleg párnát, vagy forró víz üvegbe, beletekerni törölközőbe és azt tenni a hasadra.

Jobbulást!

2021. aug. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%
Most kipróbálhatod a meleg fürdőt, az talán ellazít. De én is a nőgyógyászt javaslom, és tényleg ne hagyd magad lerázni. Amíg eljutsz az orvoshoz, addig guglizz rá az endometrózisra. Nem mondom, hogy neked az van, de jó, ha tudsz arról, ilyen os van.
2021. aug. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Majd ki guglizom.
2021. aug. 19. 22:05
 8/13 anonim ***** válasza:
37%

Menstruáció idején az emésztés is megzavarodik.

Próbálj ilyenkor egészségesen étkezni, csak vizet (esetleg teát) inni, szedj probiotikumot és magnéziumot. Ezeknek mellékhatásunk sincs. Emellett a bélrendszer működésében is lehetnek zavarok, hasmenés, szorulás, ezért is fontos egészségesen táplálkozni.

Kerüld a cukros és nehéz ételeket. Minél természetesebb, annál jobb. :)

Jobbulást!

2021. aug. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8

Egészségesen eszek mindig nem csak a menzesz idején.

Még eddig nem tapasztaltam se hasmenést se szorulast mikor meg van.

De köszi a válaszod,ment a zöld kéz.

2021. aug. 20. 07:48
 10/13 anonim ***** válasza:
3%
Köszi a lepontozást. Igy akarjon valaki jót..
2021. aug. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!