Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezek ciszták vagy tüszők a...

Ezek ciszták vagy tüszők a petefészkemben? (Kép)

Figyelt kérdés

Sziasztok! A nőgyógyászom szerint nagyon szépek a petefészkeim, szerinte a bal kicsit lustább. Mivel kisebb (furcsa) változások mentek végbe a testemben az utóbbi időben (pattanásos homlok, száj feletti szőr sűrűbb, kicsit sötétebb lett, az alhasamon random szőrök jelentek meg), attól féltem nehogy PCOS legyen a háttérben. A nőgyógyász nem említett erről semmmit az ultrahang alapján, de kíváncsiságból bepötyögtem a googleba, hogy hogyan is néz ki egy pcos-es petefészek és nem tudom miért de szerintem nagyon hasonlít az enyémhez. Persze semmi orvosi ismeretségem nincs, az tuti!! Nemsokára hormon vértesztre is megyek (tesztoszteron, DHEAS és progreszteron) de addig is tudni szerettem volna más véleményét, aki esetleg pcos-el küzd vagy jártas benne és felismeri az ilyesmit.


[link]


Persze azt is tudom, hogy egy nő 6-10 tüszőt is termelhet egy hónapban. Lehet csak én vagyok buta és túlgondolom ezt a policisztás dolgot. Oka nem lett volna, hogy elhallgassa előlem.


Köszönöm előre is a véleményeket!



2021. okt. 15. 16:38
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy a ciklusom sosem maradt el eddig, általában 27 napos de volt, hogy 35-36 lett belőle (ritkábban). 25/L
2021. okt. 15. 16:39
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, a baloldali picit fura, de én sem vagyok nőgyógyász, úgyhogy pontosan nem tudnám megmondani. A jobboldali normálisnak tűnik, de mindenképp kérdezz rá, ha aggódsz.
2021. okt. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit gyanus, mert a szeli reszen gyongysorszeruen vannak a tuszok, ez jellemzo pco-ra. De egyebkent 12 tuszo/petefeszek felett szokas pco-t mondani, viszont egy sikban nem lehet megszamolni az osszeset. Es egeszseges nok egy reszenek is lehet pcos-s jellegu a petefeszke, tehat onmagaban ettol nem leszel pcos-es.
2021. okt. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Viszont a merete/terfogata nem nagyobb a normalisnal, pedig az is jellemzo pco-ra. Plusz pco-nal nagyobb a “kozepe” (stroma) a petefeszeknek, az ezen a kepen szinten nem annyira latszik ugy.
2021. okt. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam…
2021. okt. 15. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!