Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Édesanyámnak nagyon fáj a...

Édesanyámnak nagyon fáj a válla a nyaka mellett. Szerintetek ez lehet daganatos betegség? Vagy mi lehet?

Figyelt kérdés
Azt mondja,hogy nem tudja pontosan,hogy az ízülete fáj,vagy az izom,vagy a csont.Nem folyamatosan fáj neki,hanem van hogy egyáltalán nem fáj neki,és hirtelen megfájdul.Mitől lehet?Orvoshoz nem tudom miért nem megy el. :S Én nagyon szeretem,és félek,hogy valami komoly baja van.Szerintetek?
2010. szept. 2. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kell megijedni, de valoban erdemes lenne megnezetni, mivel lehet, hogy a csigolyanal vannak rendellenessegek pl. ez lehet kopas, meszesedes stb.

de ezt csak egy rontgennel lehet kimutatni es muszaj, nem szabad elhanyagolni, mivel a baratnom eppen erre fizetett ra, ugy, hogy elhanyagolta,

s aztan most 58 evesen mar keso volt!

Azert mert, most mar annyira elkopott a csigolya, hogy

valami protezist fognak Neki beultetni, viszont ez annyira veszelyes, hogy meg gipszagyban is vegezheti!


Ezeket a reumatikus fajdalmakat lehet mezei zsurlo teaval es csalan teaval kezelni, ugy;

hogy reggel-este l-l csesze mezeizsurlo, napkozben 3-4 csesze csalan teat kellene fogyasztani.

Viszont okozhatjak a fajdalmakat az idegszalak is, igy amikor stresszes napok utan jonnek elo a fajdalmak, akkor inkabb idegeredetu,

s ilyenkor nagyon jo a nyugtato teakeverek fogyasztasa,

de ezekre is jo az elozoekben leirt teak is a fajdalom csillapitasara.

S kellene tortaztatni, es ezt napi szinten es nem bonyolult, s aztan masszirozni.

A masszirozashoz lehet levander vagy kakukkfu olajat hasznalni, ez nagyon jol csillapitjak a fajdalmat.

Az uszas nagyon jo lenne, de azt nem mindenkinel lehet megoldani, igy a gyakorlatokat meglehet tanulni, s egy

felora alatt elvegezheto mindennap!

Ezek hasznalni fognak, de feltetlen megkell rongeneztetni,

es meg akkor is, amikor a fent sorolt betegsegek kozul

lenne az egyik, pl., azzal meglehet tanulni egyuttelni es

kezelni ugy, hogy fajdalommentes legyen.

Egy meszesedest is pl. mar gyogyfuvekkel is ellehet tavolitani stb.

Jelenleg meg a meleg borogatas segiteni, levendert fozni,

s vagy kadvizbe tenni, es belefekudni, vagy

egy torulkozot atitatni a fozettel, s ezt melegen a fajjo

reszre helyezni, s melegen tartani.

Ez a borogatas, vagy furdo nagyon jot tesz annak a feszult, megkemenyedett resznek, s 1-2 ilyen borogatas utan mar erezheto a javulas!

2010. szept. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
milyen munkát végez? mert anya válla és nyaka az egész napi számítógépezés miatt fáj
2010. szept. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fájdalomnak nagyon sok oka lehet, a legkevésbé a daganatnál kezdeném a gondolkodást. Nem kell minden fájástól a legrosszabbra gondolni. Szerintem küldd el hozzám, az is lehet, hogy egy-két masszázs helyreteszi. És kiderítjük, hol fáj. Amit még tehetsz érte, hogy addig rágod a fülét, amíg el nem megy az orvoshoz.


Gyógymasszőr

2010. szept. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Hát édesanyám takarít.Biztos,hogy nem kíméli a vállait,se semmi egyéb részét a testének,mert sokat dolgozik szegény nagyon.Nagyon remélem,hogy semmi komoly baja nincs,mert én még így felnőtt fejjel,ugy hogy már nekem is van gyerekem,rettentően anyás vagyok,és hát nem tudnám elképzelni az életem nélküle.Nagyon szeretem.Kb két hete mondta,hogy ablakpucolás után fájdult meg neki,de nagyon,mert nem tudta felemelni a karját.Utána elmúlt,de most a napokban megint előjött neki,pedig most kimondottan olyan dolgot nem csinált,amire rá tudná fogni.MOndta,hogy reggel,mikor felkelt nem fájt neki,de mikor elkezdett mozogni(öltözni,stb)akkor megfájdult neki megint.De azt mondja,hogy nincs ideje elmenni orvoshoz,mert nem ér rá,mert hajnalban megy dolgozni,hazamegy,főz,utána délben meg megint megy.Pedig nagyon is szakítania kéne rá időt.
2010. szept. 3. 06:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, a válaszod megerősített abban a gondolatomban, hogy ez tipikusan masszázzsal javítható dolog, tehát ha az ablakpucolás után jött elő, akkor inkább reumatológiai eset valószínű, mintsem daganat (amit persze nem lehetne így egy internetes beszélgetés alapján kizárni, de szerintem komoly ok sincs gondolni rá egy nyakfájás miatt). Én erre azt mondanám, hogy gyógymasszázs, és ha nem segít, akkor reumatológus. Lehet párhuzamosan is kezdeni, mert a reumatológushoz több hétre adnak időpontot.


Ha most is van olyan problémája, hogy nem tudja megemelni a karját (vagy ha legközelebb ilyen lesz), akkor kérd meg, hogy emelje meg a másik kezével vízszintesig, vagy emeld meg neki te, és nézze meg, hogy onnan tovább tudja-emelni.


És mondd meg neki, hogy ha nincs ideje az egészségére, majd lesz ideje a betegségre. Ha lerobban, se délelőtt, se délután nem fog takarítani.

2010. szept. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
tovább tudja-e emelni
2010. szept. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!