Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rettegek, hogy édesanyámnak...

Rettegek, hogy édesanyámnak tüdőrákja van. Lehetséges, hogy van neki?

Figyelt kérdés

Nagyjából két hete köhög folyamatosan viszonylag száraz köhögése van. Naponta többször rájön és sorozatosan köhög. Elment orvoshoz tüdőszűrésre, és ma szóltak neki, hogy valamit látnak a röntgenképen és hétfőn meg kell ismételni és ha ismét ott lesz az a valami akkor szerdán kivizsgálás. De azt mondták, lehet, hogy csak valami árnyék, vagy rosszul lett röntgenezve elmosódott vagy nem tudom. Anyukám SOHA nem dohányzott és senki sem aki egy házban él vele. Vért nem köp és nem is fogyott le, rekedtes hangja sincs igazából csak a köhögés meg a röntgenképen az a valami amitől rettegek. Lehetséges az hogy csak rossz a kép. Esetleg, hogy ez csupán egy tüdőgyulladás? És ha az, akkor abból ugye közel 100% a gyógyulási esély?

De ha tüdőrákja van? Úgy olvastam, hogy akkor nem jók az esélyek. Mennyi az esélye a teljes gyógyulásra? Nagyon félek, őt szeretem a legjobban a világon. Nagyon sokat idegeskedett mostanában (anyagi helyzet, meg van egy idióta férje, meg úgy az egész család miatt). Ha nem dohányzik, mi okozhatna nála ilyet?

Segítsetek!!!

16/F


2011. nov. 11. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, engem is visszahívtak, egyszerűen csak rossz volt a felvétel :)
2011. nov. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1. Bemozdult a kép készítése közben és elmosódott lett a felvétel.


2. Ha 40-es, 50-es években született, akkor lehet TBC maradvány is, akkoriban szinte mindenkinek volt, ha nem is a veszélyesebbik fajtából. Anyukám 44-ben született, egy hete hívták vissza. Nálunk is para volt, aztán a CT-n megállapították, hogy TBC maradvány gyerekkorából.


3. Tüdőgyulladás. Akkor befektetik, kezelik, ha komolyan veszi a kezelést, akkor nem lesz baja.


4. Hörgőgyulladás (bronchitis). Nekem szinte minden légúti betegség így végződik, elég csúnya köhögéssel jár, néha olyan erős az inger, hogy hányinger is társul hozzá, mert a rekeszizom nyomkodja a gyomrot. Ezt gyógyszerekkel egyszerűen ki tudják kezelni.


5. Pszichoszomatikus. Az ilyen azonosíthatatlan köhögések elég gyakran pszichés eredetűek. Szervi eltérést nem találnak, orvosok vakarják a fejüket, a páciens köhög tovább. Ezen pszichológus tud segíteni, az elfojtott problémák az arra hajlamosaknál simán okoznak ilyet.


+1. A rák sem zárható ki, de baromi kicsi az esélye. Az nem árnyékként, hanem jól körülhatárolható foltként szokott megjelenni és az ott dolgozók már a kép alapján sejtik, hogy mikor van szó rákról, van hozzá szemük.


A legvalószínűbb, hogy vagy anyukád mozdult meg a felvétel készítésekor, vagy maga a gép rossz volt.

2011. nov. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez tuti nem tüdőrák. Papám abban halt meg, 40 évig dohányzott és ivott.
2011. nov. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

amit írtál, száraz köhögés 2 hete - inkább vizes mellhártya gyulladásra utal (nekem is volt ilyen, egyetlen tünete a szűnni nem akaró száraz köhögés volt, se láz se más, a röntgenen látszott, árnyék formában gyógyszerrel teljesen 2 hét alatt gyógyult. Nagyon komolyan veszik, mert régen ilyenekből indulhatott a tbc, de nem 2 hét alatt, hanem évek alatt, elhanyagolt állapotból és rossz körülményekből, nyirkos lakás, éhezés stb ) Jobbulást kívánok! a sok idegeskedésre okot adó körülményeket pedig meg kellene fokozatosan változtatani..

de van egy érett, felelősségteljes fiú a közelében, ez jó.

2011. nov. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyébként a rák sem olyan veszélyes, mint gondolják. Több típusa van. Az ún. "kissejtes" a veszélyes, az szétszóródik és az áttét miatt műteni se tudják. A kórlapon "malignus" megnevezéssel illetik a rosszindulatú tumort.

A jóindulatú, "benignus" tumor nem vészes, az nem terjed, csak "van". De lehet zsírdaganat is, az tulajdonképpen felhalmozódott zsírszövet.


Ha jóindulatú daganat, akkor vesznek belőle mintát (a bőrt és az izmot injekcióval érzéstelenítik, majd egy nagyobb tűvel beszúrnak - a tüdőben nincs érzőideg, így ebből semmit se fog érezni, a látvány rosszabb, de kérésre letakarják).


A rosszindulatú daganat is lehet nem kissejtes, akkor biztos, ami biztos eltávolítják. Eléggé rutinműtét, utána fájhat a felvágott mellizom és a bőr 1-2 hétig a seb miatt, de az se vészes, fájdalomcsillapítókkal jól kezelhető, utána magától gyógyul. Egy foghúzás sokkal fájdalmasabb beavatkozás.


Szóval ne aggódj, kicsi az esélye, hogy ne tudják meggyógyítani. Még a műtétek se vészesek, a seb fájhat picit, de nem jobban, mintha megvágná magát és azt varrnák össze.

2011. nov. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
1966-ban született. Utánanéztem a rákos tüdők röntgenképének, találtam néhányat és ahogy látom ezek eléggé kivehetőek tényleg nem kis "árnyékok". De azért remélem, hogy hétfőn nem találnak semmit még elmosódott árnyékot sem. Nagy megkönnyebbüléssel olvasom, hogy nagyon kicsi az esélye a komoly tüdőráknak. Ráadásul úgy tudom, hogy a súlyosabb tüdőbetegségeknél alapvető tünet a légzési nehézség, ilyen pedig nem igazán van neki, csak a köhögések utána kapkodja egy kicsit a levegőt, de az gondolom, csak a köhögés miatt van.
2011. nov. 12. 00:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Vagy régi fertőzés maradványa, vagy jelenlegi fertőzés lesz. Azokat pedig ki tudják kúrálni.

Amíg nincs diagnózis, vegyél neki 500 mg-os C-vitamint, az az egész szervezetnek segít gyógyulni. Ha már megvan a diagnózis, akkor pedig figyelj, hogy mindenben kövesse az orvos utasításait.


Egyébként ami segíthet: sok kamillát (teát vagy termést) vízben felforralni, majd anyukád hajoljon a gőz fölé, terítsetek egy konyharuhát a fejére és a fazékra, hogy ne szökjön a gőz és 10-15 percig lélegezze be, amíg nem hűl ki amúgy is a "lötty".

2011. nov. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na úgy tűnik, nincs semmi komoly. Eléggé vicces lett a vége. Ma soron kívül megcsinálták neki a röntgent, mert az orvos is eléggé be volt ijedve. A múltkori röntgen vagy egy ócskavas volt vagy anyukám pont úgy mozdult be, hogy a mell árnyékot vetett a tüdőre. Pedig nem nincs is olyan nagy neki...

Most meg egy másik röntgen nem talált semmi gubancot és rájöttek az előző "hibájára" is. Csak ez ugye most pont úgy jött ki, hogy előtte két hétig megállás nélkül köhögött és hát eléggé komolyan vették. Én is megijedtem mert korábban is féltem tőle, hogy a sok stressztől baja lehet. Azért ez lehet egy figyelmeztető jel is, hogy rendeződnie kellene a dolgoknak. Köszönöm a válaszokat!

2011. nov. 15. 00:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök! (akkor, ha nem kell gyógyszer,köhögésre jó: vöröshagyma héját összetépkedve vízbe-->forralni 1-2'-ig -kicsit lehűl-->leszűrni,kis mézzel lehet ízesíteni. Jó hatású! ha főzök, mindig elteszem a héját, a legkülső kivételével, a belső már tiszta is, nem kell megmosni, olcsó és finom is!)
2011. nov. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!