Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Emiatt késhet a menstruációm?

Emiatt késhet a menstruációm?

Figyelt kérdés

9 évig fogamzásgátlót szedtem ezt áprilisban abbahagytam és májusban kaptam egy epilepsziás rohamot azóta rohammentes vagyok. Közben az epilepsziától előjött a szorongásos depresszióm amit nehezen sikerült leküzdenem 1 hónapon belül miután elfogadtam a betegségem. Aztán terveztük a párommal az esküvőnket augusztusra és júliusban sajnos meghalt anyukám. Rám ragadt egy csomó közmű tartozása közben az esküvő szervezés. A dolgok szeptemberbe kezdődtek elkezdett jobban hullani a hajam a megszokottnál jóval később a mensim abba a hónapba 39 napra jött meg és kaptam közben egy bal oldali petefészek gyulladást is kaptam amire szedtem antibiotikumot. Már 6 napja késik és már kezdek aggódni. Amikor dokinál voltam a gyulladás miatt akkor megnéztek hüvely uh-n mindent rendben találtak.


A tartós stressz okozhatja ezt? Eddig mindig 30 napra jött meg úgy tudom fogamzásgátló 3 hónap után kiürül a szervezetből.


Szeretnénk majd kisbabát nem sokára rá állnánk a baba projektekre és kivagyok hogy semmi nem akar összejönni kivéve az összes szar.. :/



2021. okt. 20. 12:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Annyit kihagytam hogy az összes mensis tünetem megvan de a mensim még nem akar jönni. 4. napi késés után csináltam tesztet negatív lett.
2021. okt. 20. 12:49
 2/8 anonim ***** válasza:
nem vagy terhes,az oké. menstruáciot késletetheti terhesség melett, étkezés,sportolás,munkahely-iskola váltás,környezet,stressz,gyoygszerek felborul a hormon háztartás
2021. okt. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A stressz hormonális úton okozhat menstruáció elmaradást. Elég sok olyan dolog történt mostanában veled ami nagy stresszfaktor, szóval biztosan emiatt van. Próbálj rendesen étkezni, legalább 6-7 órát aludni, rendszeresen mozogni, de nem túl intenzíven és túl sokat, attól csak rosszabb lesz a helyzet.
2021. okt. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy jó tanács: minél inkább stresszelsz azon, hogy semmi nem jön össze, annál rosszabb lesz minden. Legalábbis a baba-projektet illetően. Azok a nők akik nagyon rágörcsölnek arra, hogy terhesek legyenek, azoknak általában nem sikerül, mert a stressz és az önsanyargatás miatt felborul a hormonháztartás és ez megakadályozza őket abban, hogy teherbe essenek.
2021. okt. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt kell mondjam igazatok van minden szempontból. Igazából már június környékén álltunk volna rá de mivel epilepsziás lettem emiatt nem mertem kockázatatni amíg nem állítják be a gyógyszert stb. Kicsit kudarcnak éltem meg hogy halasztani kellett a baba projektet. Mozgás azóta elmaradt pedig kellene bár nem híztam viszont nagyon sok trash kaját eszek mostanában. Szeptemberben már egész jól éreztem magam mert a stressz nagyrésze lejött rólam de úgy látszik még mindig van valami utó hatása. Gondolom a szervezetem nem úgy gondolkodik ahogy én akarom. Megpróbálok türelmesebb lenni önmagammal szemben csak tényleg már nagyon pesszimista vagyok mert ez az évem kuka egyedül az esküvő volt ami kis szomorúság közt örömöt okozott.
2021. okt. 20. 13:31
 6/8 A kérdező kommentje:
Még sajnos mindig nem jött meg :/
2021. okt. 23. 13:11
 7/8 anonim ***** válasza:
nőgyogyász vizsgálat,terhességi teszt.ha nem vagy terhes,akkor ha boldogab leszel és nyugodt leszel megjön
2021. okt. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
11 nap késés után de ma megjött 😊 Lehet a 9 évi fogamzásgátló nem igazán tet jót a hormonjaimnak
2021. okt. 25. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!