Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2 nappal hamarabb jött meg....

2 nappal hamarabb jött meg. Terhesség vagy egyéb probléma?

Figyelt kérdés

2 nappal hamarabb jött meg a menstruáció. Már az elmúlt két napban érzékeny volt a mellem meg néha fájt a hasam. Ez a rendes napok előtt szokott elofordulni. Egyébként is rövidek a ciklusaim, csak 20 naposak de az rendszetes. Most meg a 18. napra jott meg.

Lehetek terhes? Barátommal szoktunk együtt lenni, de mindig óvszerrel védekezünk es sose volt vele semmi baj. Neha odaerinti csak az o nemiszervet az enyemhez ovszer nelkul de szerintem az elovaladek igy nem kerulhet be, ugye? Nem szeretnénk még babát.

Egyeb esetben mi lehet a problema?

17/L



2021. okt. 24. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
2 nap késes teljesen normális. Neked ezt senki nem mondta? Viszont az ilyen rövid ciklus nem normális szóval vizsgáltasd ki magadat.
2021. okt. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es: nem kizárt, hogy a ciklus normál hosszúságú, csak a kérdezö számolja rosszul.

Kérdezö: a ciklusod hosszát hogy számolod? A vérzésmentes napokat, vagy a két vérzés kezdete közti idöt?

Szabályosan ugyanis úgy kell, hogy az egyik vérzés elsö napjától a következö vérzés elsö napjáig eltet idöt veszed figyelembe.

2021. okt. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudtam. Akkor idáig rosszul számoltam. Kb akkor olyan 25-26 naposak a ciklusaim.

Es akkor most a 23. Napra jott meg.

Lehet baj? Vagy terhesség?

2021. okt. 24. 10:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális ciklushossz így. (Sejtettem, hogy tévedtél a számolással, sokan nem tudják, hogy kell)

Ha valaki terhes, akkor nem jön meg elöbb a menzesze, meg nem is két nappal késöbb, hanem egyszerüen kimarad.

Terhes nem igazán lehetsz a leírtak alapján.

2021. okt. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem hinném, hogy terhes vagy. Terhességnél inkább késés jellemző vagy pedig az, hogy gyengébb sokkal a menstruáció.


#4 ez komoly? Mármint hogy sokan nem tudják, hogy bármilyen ciklusnak az időtartamát hogy kell meghatározni? Én még csak itt a gyakorin találkoztam ezzel a jelenséggel, és még itt sem túl gyakran. Ez olyan mintha valaki azt mondaná, hogy 16 órásak a napjai mert csak az ébren töltött órákat veszi figyelembe. Érdekes jelenség.

2021. okt. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

A 4-es vagyok, és igen sokszor számolják így a fiatal lányok, mert senki nem mondja el nekik, hogy kellene.

Az iskola nem, mert ez a szülö dolga, a szülö nem, mert a gyerek "úgyis tud mindent", a másik gyerekektöl kapott infók nem megfelelöek, és a lányok meg azt veszik figyelembe, hogy mennyi idö, amíg nem vérzenek.

2021. okt. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
#1 vagyok. Én azon szoktam kiakadni hogy nem tudják mi számít rendszeres ciklusnak. Sokan azt hiszik hogy a ciklus csak akkor pontos ha minden hónapban ugyanazon a napon jön meg. Fel sem merül bennük hogy egy napra pontos 26 napos ciklus esetében ez nem fog működni és hónapról hónapra hamarabb fog megjönni (pedig az attól még lehet pontos). 😔
2021. okt. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Igen, ez is gyakori.

Sajnos Magyarországon a felvilágosítás nagyon elhanyagolt téma, mindenki másra hárítja.

2021. okt. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
Istenem, ha valaki terhes, akkor NEM jön meg a mensese.
2021. okt. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!