Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem lehet recept nélkül...

Miért nem lehet recept nélkül esemény utáni tablettát kérni?

Figyelt kérdés
Ha bemegyek egy patikába és szeretnék kérni mert vészhelyzet van es nem allok készen egy gyerekre miért nem adják ki? Nem történt semmi ilyesmi csak elég furának tartom, hisz lényegében olyan mint egy gumi nem? Annyi hogy utána véd és nem pedig előtte. Viszont volt egy sorozatban egy rész mikor kért a lány esemény utáni tablettát (bár lehet fogamzasgatlot iratott ki de kötve hiszem szerintem esemeny utani) akkor kikerdezte hogy miota van meg hány orasat ker meg ilyen alap kerdesek. Az akkor miert nincs így? Értem én hogy az csak egy sorozat de akkor is. Ha ilyen alap kérdésekre tudok válaszolni akkor mi a probléma? Ha valamiben nincs igazam javítsatok ki kérlek :))

2021. okt. 24. 23:42
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Azért, mert nem cukorka, egy nagy adag hormon, amit maximum évente 2x lehet bevenni és teljesen összezavarhatja a hormonrendszert. Nagyon nem egy kategória a gumival.
2021. okt. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

A Sex Education Ruby-s jelenetére gondolsz?


[link]


Itt amúgy leírja. Mivel kipucolja a méhed, elég kockázatos, ha csak úgy beveszed, és egy gyógyszertárban azt sem tudják megmondani, hogy beveheted-e és mikor szedtél ilyet utoljára.

2021. okt. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Oké, de egy nő biztosan fejben tud tartani évi két alkalmat... Kicsit túl van komplikálva...
2021. okt. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
#3 Nem mindenki kaphat...
2021. okt. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Hany eves vagy, 10? Olyan, mint a gumi? Hat elegge el vagy tevedve.
2021. okt. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Nekem eddigi életem során kétszer volt szükségem esemény utánira, mindkét alkalommal tiszta ideg voltam, hogy még nőgyógyászhoz is kell járkálni és húzni az időt, holott minél később veszed be, annál kisebb az esély, hogy hasson. De elgondolkodtam a dolgon, és tényleg nem hülyeség, hogy vényhez kötött. Ha nem volna az, akkor talán úgy gondolkodnának a fiatalok, hogy "nem is fontos a gumi, majd elugrok a gyógyszertárba és veszek esemény utánit..." Mellesleg óriási a hormontartalma, egyáltalán nem tesz jót az egészségnek, szerintem ez az oka.
2021. okt. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen egyértelmű, hogy miért vényköteles egy olyan tabletta, amiben annyira hormon van, hogy teljesen felborítja a szervezeted működését és évente csak kétszer lehet használni. Ha nem lenne vényköteles, minden hülye k.urva kapkodná mint a cukrot és utána tízezresével kÍgyóznának a sorok a nőgyógyásznál a működésképtelen méhekkel.
2021. nov. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!