Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhszájseb veszelyes?

Méhszájseb veszelyes?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam nogyogyasznal. A masodik szulesem utan 4mm-es mehszajsebem lett. Ez nagynak szamit? Huvelyen keresztuli tejsavas oblogetot kaptam ra. Tenyleg el rakosodhat? Elotte soha nem hallottam meg errol a dologrol. Tavalyi rakszuresem tokeletes lett. Nem mondott az orvos semmit (20ezerert basszus), azt sem, hogy menjek vissza. Szoval majd ahoz a dokihoz megyek vissza akinel a fiukat szultem. Tapasztalatok esetleg valakinek?

2021. okt. 26. 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:
20%

Igen, okozhat rákot ha nincs kezelve.

4 mm nem nagy, de ott van, szóval probléma. tejsavas oblogeto tényleg jó rá, van akinél segít, nem minden esetben, szóval ha nem használ más módon kell kezelni. kontroll kell mindenképp, figyelni hogy növekszik e vagy sem, a most kapott oblogeto ha elfogy, akkor menj vissza, de az sem árt ha kérsz másodvéleményt, olyanhoz menj akitől mersz kérdezni.

2021. okt. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
1, nem rákot okozhat, hanem eleve rákmegelőző állapotnak számít.
2021. okt. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Masodik en nem hiszem, hogy rakmegelozo allapotnak szamit. Akkor minden masodik, harmadik nonek rakmegelozo allapota lenne.. :/

2021. okt. 26. 08:47
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja es elfelejtettem irni, tegnap le is ecsetelte olyan sarga valamivel :)
2021. okt. 26. 08:47
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

Ez tényleg rákmegelőző állapotnak számít, ezért is kell kezelni.

Emellett közel sincs minden második-harmadik nőnek, ez nem érv ellene.

2021. okt. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az orvosom szerint most hivtam ennek nincs koze a rakmegelozo allapothoz, hanem osztrogen tulsuly miatt van.
2021. okt. 26. 10:46
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Önmagában SEMMI kórosat nem jelent... És az orvosod is ezt fogja mondani,ha rákérdezel. Fontos az évenkénti szűrővizsgálat, de ez nem rákmegelőző állapot. Nagyon sok fiatal nőnél kialakul, ez nem egy seb, ahogy a nevéből következtetnénk. A laphám helyére hengerhámsejtek kúsznak. Ha már tüneteket okoz, vérezgetést stb akkor nyilván ki kell vizsgálni a dolgot, de ha nem, akkor elegendő az évenkénti szűrővizsgálat. Nem kell félned.
2021. okt. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is volt méhszájsebem, lefagyasztották. Ez okozta nálam anno a folyamatos hüvelygombát. A fagyasztás kb 10-12 éve történt, azóta semmi gondom. (lekopogom.)
2021. okt. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolso nekem is ez okozza akkor a visszatero gombat :( neked mekkora volt?
2021. okt. 27. 08:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát, hogy mekkora volt, azt nem tudom mm-re, cm-re, de a gépen mutatta a doki, úgy nézett ki, mint egy frissen lehorzsolt seb.

8. voltam.

2021. okt. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!