Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire veszélyes az ekkora...

Mennyire veszélyes az ekkora méhszájseb?

Figyelt kérdés

Orvosnál voltam egy egyszerű kivizsgálás, ahol észrevette, hogy méjszájsebem van, A B zónában. Az orvos nem mondott semmit erről írt egy tablettát és az asszisztens mondta, hogy ez elég nagy. Olvastam több mindent is de nem jutottam dűlőre, hogy akkor mitől is van ez és mennyire veszélyes, esetleg lehetek rákos is?

20/L



2018. júl. 18. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Na! Az asszisztens azt mondta! :D Egyet tanulj meg, az asszisztens NEM orvos, hanem egy senki, akinek az a dolga, hogy gépeljen, nem pedig tanácsokat kell adnia. Ha az orvos nem mondott semmit, akkor nincs is semmi! Azt hiszem ő végezte el az orvosit, így az ő szava számít, nem az okoska asszisztens böfögése. És nem, nem vagy rákos! Gondolom az orvos végzett méhnyakrákszűrést, ha az lennél, már tudnád!
2018. júl. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Most te böfögtél. Én is voltam orvos mellett asszisztens, pedig a Semmelweisen diplomáztam ápolóként, külföldön jártam mesterképzésre. És mégse kellettem 1 évig másra, csak gépelésre.... Abban persze igazad van, hogy nem az asszisztens szavára kell adni, meg, hogy az orvos végezte az orvosit, de hidd el, van olyan doki, aki szánalmasan csekély tudású. Mamám majdnem meghalt, mert nem vette észre a 10 mp-es szívfrekvencia kihagyásokat, és én erőlködtem, hogy kérjen rá holtert. Pacemakert kapott, SSS-ja volt.

Kérdező! Várd meg az eredményt, majd ott kiderül, hogy mitől lehet ez. Szedd csak a gyógyszert. Az még a jobbik eset, ha a durva szex miatt van ez, de sajnos meg van az esélyed HPV-re, aminek elég csúnya szövődményei vannak.

Írsz majd, ha megtudtad az eredményeket? :) Addig is kitartást!

2018. júl. 19. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen írok majd, de addig még 4 hét van :(
2018. júl. 19. 08:36
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is anno durva volt és magától elmúlt. Fél évente kellett rákszűrésre járnom akkor. Semmi bajom nem lett.
2018. júl. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze, ha a durva szextől van, akkor nincsen semmi baj. Anno nekem is volt, de mivel páromnak is első voltam, nekem is ő, ezért nem is gyanakodtam HPV-re. Utána kicsit finomabbak voltunk, és ennyi :)
2018. júl. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amit mégszájsebnek nevez a köznyelv, az nem seb. A méhnyak belső és külső felszínét másfajta hám borítja. Teljesen élettani dolog, hogy fiatal felnőttkorban a két hám közötti átmenet kívülre tolódik, és mivel a belső hámréteg pirosas, úgy néz ki, mint egy seb. Ha nem okoz panaszt (kontakt vérzés, állandó húvelyi folyás), akkor nem kell vele semmit csinálni. Egyébként a fogamzásgátló szedése mellett gyakoribb, óvszer mellett ritkább és tejsav tartalmú készítmények hasznalata jótékony hatású. De mint mondtam, panaszmemtes esetben nem igényel kezelést. Cytológiai vizsgálatra el kell járni, ha az rendben van, akkor felesleges a para. Reproduktív korban a nők 90%-ának van.
2018. júl. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4%
# 2/6 Na, az asszisztens megszólalt! Egy újabb okoska! Ha olyan okos vagy, az orvosit kell kijárni, nem apolónőnek menni, ja, hogy az már nem megy? Ki gondolta volna? A külföldi tanulmányaiddal meg pont töröld ki, ha olyan nagy szám lennél, nem gépelni ültetnek oda. A magad fajta agyoniskolázott hülyíti be szerencsétlen betegeket, meg hozza rájuk a frászt! Mint erre a 20 éves lányra is. Ha baja lenne, azt már tudná! Az orvosokat meg nem kéne derogálni, utánuk kell csinálni, nem ugatni meg BÖFÖGNI!
2018. júl. 20. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem én normális hangnemben írtam. Ha annyira érdekel, miért gépeltem, akkor azért, mert nem volt más ;) Nem, nem tudná OKOSKA! Mivel 1 hónap a szövettan eredménye. A nemibeteg szűrések eredménye változó, de általában az is egy hónap.

Miért mentem volna orvosira? Hogy 30 évesen rezidens legyek? Kössz, nem. De persze, aki kicsit is sérti az önbecsülésed, az egyből hülye.

Nem baj, leírtad magad a válaszoddal.:)

2018. júl. 20. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én önbecsülésemet nem sérti, hogy a magad fajta agyoniskolázott orvosi tanácsokat ad, mikor a feladatod nem más, mint gépelni meg kussolni! :) Nem én vagyok a kórházban a senki, akinek szava nincs! Ismerjük az ilyen ápolónőket, asszisztenseket, olyan szakértők, hogy majd be fsnak! A múltkor is egy szakértett, megmondta mi a szemem baja, ránézésre, 3 méterről, meg borogassam kamillateával, máig nem értem, mit hittem, mikor a sürgősségire mentem? Hétfőn a szemészem azonban jót nevetett, meg elmesélte, hogy a kedves asszisztensek meg apolónők olyan ostobák, hogy neki a feje fáj tőlük. Nekem is, ezért járok magánkórházba, ahol mondjuk képesek mosolyogni és köszönni és a legfontosabb, kussolni! Az bennük a legjobb!
2018. júl. 20. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Eszti1111 válasza:
Szia! Ha az orvos nem mondott semmit, attól még nem biztos, hogy minden oké, például, ha fáj a szex, vagy sárgás folyásod van, ami gyulladás is lehet, amit a rendellenes méhszáj felületen könnyebben megtapadó bacik okozhatnak, nekem ez volt a bajom és orvost váltottam. Az új doki kezelte, az amúgy elég kiterjedt gyulladást, majd amikor az elmúlt, negativ cito után lefagyasztotta a méhszájsebet, ami egyáltalán nem fájt. Most a gyógyulóban vagyok, egy hónap múlva kontroll, remélem akkor minden oké lesz. Szóval, ha te úgy érzed, hogy valami nem stimmel, szerintem nézesd meg mással is, a te egészségedről van szó. Ha meg nincs különösebb tünet, akkor lehet hogy nem csinálnak vele semmit, erről nem tudok nyilatkozni, mert nekem kellemetlen tüneteket okozott. Akik meg itt veszekednek a problémád felett, szégyeljék magukat! Taácsot kért ez a lány, nem Mónika show-t :)
2018. szept. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!