Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gluténérzékenység okozhatja...

Gluténérzékenység okozhatja ezeket? Vagy méhszájseb, gomba, fertőzés?

Figyelt kérdés

Szóval most hónap elején kiderült, hogy gluténérzékeny vagyok, aminek már nyáron volt tünete. Kb. 3 hete próbálom tartani a diétát, de az árak meg egyebek miatt félsikerrel. A puffadás és a wc-re mászkálás el is múlik, amíg nem eszem gluténos dolgot.


De nyár vége óta vannak intim problémák is. Augusztusban egyáltalán nem volt menstruációm, szeptemberben már rendesen megjött. Pár napja kellett volna megint, de most ismét nem akar. Terhes nem vagyok. Mostanában gyakori hüvelyváladékom van, fehér (teljesen szagtalan) és olyan ázott kis papírzsepi darabokra emlékeztető valamik jönnek ki vele. Ha kézzel megpiszkálom, mintha kis hámdarabok lennének, amik a lábamról is lejönnek fürdés közben. Ez gomba lenne? A másik, hogy mióta van ez a menstruációs gond, azóta nem tudok nemi életet élni, mert közben elkezdek vérezni, de csak kicsit és pár perc után abba is hagyja. Eleinte azt hittem, hogy valami ér elpattant, mert teljesen tisztán csak vér volt, erős vasszaggal, semmi nyálkás váladék nem volt vele. De ilyenkor mindig előjön, és csak ekkor.


Naponta többször mosakszom ott lent, a kezem is tiszta mindig, nagyon figyelek a higiéniára. Ennek ellenére fertőzés vagy gomba bejuthatott? Esetleg méhszájseb lenne? Vagy a glutén okozhatja? Tudom, orvos kellene, de ebben a helyzetben nagyon nehéz bejutni és sokáig kell várni, amíg nem sikerül, kíváncsi vagyok, másnak volt-e ilyen tünete és mi okozta.


Kioktató választ nem kérek, köszönöm.


27/L



2021. okt. 27. 02:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Én itt azért lényegesen összetettebb , akár hormonális problémákra is gondolok, szóval ha valaha eljutsz dokihoz,az fontos, de ezt a rendszertelen menstuàció miatt mondom.VISZONT, hogy addig ne örülj meg minden egyébb mellett gombád lehet igen. Betadine hüvelykúpot vagy micovag kupot ajànlok orvosig. Jobbulast!
2021. okt. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Biztos lehet gomba, ha szagtalan és egyáltalán nem viszket és először augusztusban vettem észre, csak akkor csak egyszeri alkalom volt ez a darabos valami, aztán egy hónapig semmi, csak így október elején kezdte, de azóta jobban? Meg ahogy megfigyeltem, főleg akkor jön, ha sokat mozgok vagy ha nagy wc-re megyek. Ilyenkor gondolom a nagyobb inger miatt. De van, hogy napokig semmilyen váladék nem jön.


Ahogy utánanéztem, a méhnyakráknak vannak ilyen tünetei, de akkor már régóta meglenne. Bár a menstruációm is elég össze-vissza volt az utóbbi években, de eddig nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, csak az egyetem miatti stresszt. És kicsit szégyen is van bennem, hogy valami gond van és nem tudom, mitől, hiába tartok be mindent.


Köszönöm a választ, gyógyszertárban rákérdezek, mit mondanak, jót tesz-e, ha csak így nekiállok. Egy magán nőgyógyász is csak hetek múlva fogad, mert mindent kérnek előtte, nagyon nehéz bármit is elintézni.

2021. okt. 31. 01:16
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként november 2-án már nem is volt ilyen, utána visszaállt a normál váladékra, és tegnap meg is jött a vérzés. Lehet, hogy most valami miatt nagyon lelassult a ciklusom 50 naposra és a peteérés miatt volt ilyen kissé darabos pár napig.
2021. nov. 11. 15:54
 4/5 anonim ***** válasza:
azóta hogy vagy?
2022. jan. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elmúlt magától és 3 hónapja semmi nyoma, minden olyan, mint előtte.
2022. jan. 26. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!