Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első nőgyógyászati vizsgálat?

Első nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés

Elsősorban a korombeliekhez (17-22) szól a kérdésem. Nem "már rég menni kellett volna!!" jellegű mondatokra vagyok kiváncsi, egyszerűen talán csak egy kis támogatásra van szükségem. Megerősítésre, hogy nem vagyok egyedül.


Tehát:

Az első együttlét óta a menstruációm kissé felborult. Sokszor késett, volt hogy kimaradt és hasonlók. Már kezdtem azt érezni, hogy újra beállt (viszont az egész "lerövidült", ritkán 5 napos, inkább a 3-4 jellemző) erre most megint késik.

Két hete!

Nem, még nem csináltam tesztet, bár a terhességre elég csekély az esély. De most nem is ez a része a lényeg.

Mivel már egy jó ideje szórakozik velem a havim, lehet nem ártana végre egy vizsgálat, csak úgy általánosságban..

18 éves vagyok, de még sosem vettem részt ilyesmin. Lehet nevetséges vagy butaság, de még csak azt se tudom honnan és mi alapján lesz nőgyógyászom.


Egyszerűen nem tudom rávenni magam erre az egészre.

Ti mikor mentetek először, hány évesen? Hogy intéztétek a dolgot?


Előre is köszönöm a segítséget. :)



2021. okt. 27. 23:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
100%

19 noveremmel mentem

izgultam de nbekem is ugyanaz votl a bajom, nem volt semmi rendszer a mensiben es mar nagyon idegesitett

2021. okt. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
100%

Egy félreértés miatt 12 évesen voltam először, de azt nem igazán tartom számon, traumatizàló is volt.


Végül 18 évesen mentem legközelebb, fél évvel a szüzességem elvesztése után. Viszonylag rendszertelen ciklus volt a problémám és fájdalmas mensi. A nőgyógyász persze egyből fogamzásgátlót ajánlott, örülök hogy akkor nem mentem bele.

Rákszűrés nem végzett, azt mondta hogy legalább 3 év kell elteljen hozzá a szüzesség elvesztése után, addig nem igazán van kockázata.


Igazából jó tapasztalat volt, rendes orvos attól eltekintve hogy egyből fogamzásgátlóval tömött volna és meg sem kérdezte hogy volt-e stroke a családban (volt, ráadásul anyai ágon).

2021. okt. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
26%
99%, hogy semmi bajod, majd beáll. Emiatt nem kell menned.
2021. okt. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
90%
16 évesen voltam először magán nőgyógyásznál, anyukám kísért el. Nem kell félned, egyáltalán nem vészes, nem fájdalmas a vizsgálat inkább kellemetlen
2021. okt. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
13%
Kellemetlen, megalázó vizsgálat. Egy tök idegennek kell szétraknod a lábad. Én nem járok, és semmi bajom.
2021. okt. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
91%

utolso eleg butacska, evente kellene jarni ha csak nem szeretnel elhalalozni mehnyakrakban

igen, megalazo,ciki,idegen,puncika, de ha szeretnel elni akkor pedig kell menni

2021. okt. 31. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
19%

6

Jó, hogy mindig jöttök ezzel a méhny.rák ijesztgetéssel... Úgy csináltok, mintha a nem járás maga lenne a halál. Pedig nem. Nem kell évente járni, amennyiben a családban nincs előzmény (anya, nagyanya); nem élsz felelőtlen nemi életet (=fűvel-fával)mert a hpv 1-2 törzse hajlamosít, nem dohányzol, nem szedsz fogamzásgátlót.

Ha ezeknek megfelelsz, simán ki lehet hagyni, és meg lehet úszni a kellemetlen vizsgálatot. Elhiheted, több ismerősöm nem volt nagyon sok éve, van, amelyik még sosem (nincs gyereke)40+ évesen, és kutya bajuk.

Nagyanyáink korosztálya a bábán kívül sosem látott nőgyógyászt, és vígan éltek 80+ éveket. Természetesen a fentieknek megfelelően éltek.

2021. okt. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
87%
az en ismerosom "megfelelt" zeknek, ugyanezt gondolta, aztan meghalt :-)
2021. okt. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
92%
Az én anyukám is megfelelt ezeknek még is rákos lett, éppen hogy megtudták műteni. Úgyhogy inkább ne terjeszd a hülyeséged.
2021. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
17%

8,9

Szomorú, de a ritka kivétel. Az ismerősöm 3 éves gyermeke pedig agydaganatban hunyt el. De ezért ugye nem kell megcétézni minden három évest??

2021. okt. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!