Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A méhnyakráknál akkor is...

A méhnyakráknál akkor is fellép szokatlan vérzés ha fogamzásgátlót szedek?

Figyelt kérdés

Sajnos beparáztam. Van pár tünetem és a net szerint egyezik néhány méhnyakrák tünettel.

A net azt írja, hogy első tünet a szokatlan vérzés menstruáció között, szex után. Nekem egyik esetben sincs vérzésem.

Viszont az alhasi, hüvelyi fájdalom pipa és az erős folyás is. Valamint a derekamba, bal lábamba is sugárzik a fájdalom. :(((

Nagyon félek.

A héten megyek orvoshoz, lassan 1 hónapja érzem ezeket.


2021. nov. 1. 11:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan is, amikor nincs kulonosebb tunet, ezert kell rendszeresen rakszuresre jarni.

A folyas, fajdalom fertozesre is utalhat, de lehet ciszta is vagy epp mindketto. Majd kiderul az orvosnal, csak nem ertem, miert vartal 1 honapot.

2021. nov. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mert úgy voltam vele, hogy elmúlik.

De a fogamzásgátlós kérdésre nem tudod a választ?:(

Nagyon félek, örülnék ha nem kéne gyomorideggel mennem az orvoshoz.

Elég fiatal vagyok, a húszas éveim elején járok. Állítólag ebben a korban még ritka...

2021. nov. 1. 11:40
 3/15 A kérdező kommentje:
2020 márciusában volt az utolsó szűrésem, akkor mindent rendben találtak.
2021. nov. 1. 11:41
 4/15 A kérdező kommentje:
Meg még az, hogy a folyásom nem gennyes, nem sárgás, inkább olyan mint a víz/néha fehéres. Csak sokkal több mint alapesetben.
2021. nov. 1. 11:45
 5/15 anonim ***** válasza:

Fogamzasgatlotol fuggetlenul nyilvan vereznel, ha lenne valami olyasmi gond. Ez nem egy pajzs, ami megallit mindenfajta verzest, csak a peteeresed blokkolja.

Most az, hogy a rak jar-e verzessel, nem lehet megmondani, van amikor igen, van amikor nem. Attol fugg, hol tart a dolog.

De nem ertem miert pont erre gondolsz, amikor lehet ezer masik bajod is. Es nem, nem mulik el magatol egy fertozes se.

2021. nov. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm.

Akkor remélem a legjobbakat...

Azért gondolok erre, mert a családban 2 nőnél is volt már ez a betegség.


Ez kicsit intim, de talán lényeges(?) info: Szex közben nem fáj, sem a hasam, sem a hüvelyem. Sőt, inkább szex alatt/orgazmus után egy rövid ideig megszűnik a fájdalom.

És sokszor testhelyzet változtatásra érzek fájdalmat. Pl ha felállok, akkor feszül a hasam a méhem körül.

Az orvos majd úgy is megmondja, csak hát megijedtem.

2021. nov. 1. 11:56
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább kismedence gyulladás.

Ha a méhnyakrák tünetet okoz, az már előrehaladott stádium, az a tavalyi rákszűrésen kiderült volna.

2021. nov. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egyebkent ha mar ugyis az orvosnal vagy es o esetleg nem mondja, akkor mindenkeppen kerj rakszurest is. Evente nem art.
2021. nov. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

De ezt hogyan vizsgálják? Nem rákszűréssel.

Képzeljétek el, mivel fáradt vagyok egész nap, megmértem a lázam és 37,6

Ez gyulladásra utal?

De az is lehet, hogy csak elkaptam vmit.

2021. nov. 1. 17:21
 10/15 anonim ***** válasza:

A rakot nem rakszuressel vizsgaljak? Akkor mivel? Vagy mire erted? Ha mar ott vagy, semmibol nem tart levenni azt is, hulyeseg lenne kihagyni, de te tudod. Egyebkent gondolom lesz majd kenetvetel, ultrahang illetve o is latja, ha gyulladas vagy elvaltozas van.

A hoemelkedes nem tudom mitol lehet.

2021. nov. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!