Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fibroadenoma diagnózis biopszi...

Fibroadenoma diagnózis biopszia nélkül?

Figyelt kérdés
Pár hónapja voltam ultrahangon, ahol egy 5 mm-es képletet találtak a mellemben (én ki sem tudom tapintani, azóta se találtam meg) . Az orvos egyértelműen kijelentette, hogy fibroadenoma, éves kontrollt javasolt. Nemrég tudtam meg, hogy elvileg kellene biopsziát is csinálniuk, hogy 100% legyen a diagnózis. Szerintetek rendben van így a dolog, megnyugodhatok, hogy tényleg jóindulatú vagy vetessek belőle mintát? Mással is előfordult, hogy csak ultrahang alapján diagnosztizálták nála a fibroadenomát?

2021. nov. 6. 18:51
 1/2 anonim válasza:

A fibroadenoma csak jóindulatú lehet, azért adenoma a neve, az jelenti a jóindulatú daganatot. Mivel nem válik rosszindulatúvá, akár együtt is lehet vele élni, de ha túlságosan nagy képlet, némelyik orvos a kivételét szokta javasolni.

Nekem is ultrahang mutatta ki a fibroadenomámat mindkét mellemben, csak nekem jóval nagyobbak voltak, mint neked, kivetettem őket. De aggodalomra semmi ok, ezek jóimdulatú elváltozások, amelyek nem tudnak rosszindulatúvá válni.

2021. nov. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Harom honap mulva kell megnezni, egy ev az rengeteg. Ha nem nagyobb, akkor megnyugodhatsz. Ezert jarok maganrendelobe. Hosszu evekig 9000 volt az ultrahang, ezt nem lehet soknak nevezni. Vegul inkabb fizettem vekonytus biopszia is kesobb. Egyaltalan nem ereztem, es nem banom, pedig rendben volt.
2021. nov. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!