Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-em van, a leghamarabb...

PCOS-em van, a leghamarabb vissza szeretném állítani a hormonjaimat de az orvosom semmiképpen sem akar felírni bármi gyógyszert rá. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

KB. 1 éve mentem el nőgyógyászhoz ahol megállapították hogy PCOS-em van. Sajnos elhízással és magas cukorral küzdök 1-2 éve, de a pcos-es problémáim már legalább 10 éve jelen vannak. Bárhogy kérem az orvosomat hogy gyógyszert vagy valami féle hormon terápiát írjon/javasoljon nekem folyamatosan ellenkezik. Azt mondja hogy az csak rosszabbá tenné a helyzetemet és hogy csak elfedné a problémákat.


Mindent a cukromra fog, eközött a PCOSt is. Amit megértek, hiszen köze van hozzá. De már abban a korban vagyok, hogy szeretnék gyermeket és rettenetesen idegesít hogy nincs rendszeres ciklusom, szőrös az állam 2 oldala és emésztőrendszeri problémákkal is küzdök. Odáig jutott ez az egész, hogy a mindennapjaimat is megváltoztatja.


Az orvos 1 dolgot javasolt csak, diéta.. semmi cukor, semmi pékáru stb stb. Ez egy ideig rendeben is volt, fogytam 15 kilót de semmi sem változott. Mai napig nem akar felírni nekem semmit, annak ellenére hogy többször is megkértem rá. Van esetleg valamilyen természetes gyógyszer arra hogy visszaállítsam a hormonjaimat?



2021. nov. 7. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
menj masik orvoshoz
2021. nov. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csináld a diétát és ne hagyd abba, mozogj is mellé, ne add fel, mert nem a gyógyszer fogja rendbe tenni hosszú távon a dolgokat. Egyébként meg keress normális orvost, mert ettől függetlenül segíthetne a gyógyszeres kezelés, főleg, hogy már szeretnél is babát.
2021. nov. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
duphaston hallotam hogy nagyon jo vagy pedig a premens
2021. nov. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
lady ciklus tearol is sok jot hallotam
2021. nov. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet azzal, hogy másik nőgyógyász kell. Végre egy normálisat találtál, aki nem fogamzásgátlóval "gyógyít".

Csináld az előírt diétát.

Hány kg vagy, milyen magas? Mennyi a vércukor szinted? Mit jelent a rendszertelen menstruáció?

2021. nov. 8. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hihetetlen szerencsés vagy, hogy találtál egy olyan orvost, aki nem rögtön fogamzásgátló tablettát akar felírni neked.

Amit én tudok mondani, hogy teljes életmódváltás, ebben rengeteg minden van fent az interneten, esetleg keress fel egy dietetikust. Valamint van rengetek szuper élelmiszer (maca por, spirulina...) amik gyulladáscsökkentőek, segítenek a hormonháztartás jobb működésében, de ezek nem váltják ki az életmódváltást, csak segítik.

2021. dec. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!