PCOS vagyok. Ha hormonjaim rendben vannak, akkor az lh-fsh hormonjaim is jók?

Figyelt kérdés
Rajta volt a vizsgálatkérő lapomon, de a leletemen már nincs rajta az lh, fsh eredmény. Minden más hormonom a referencia tartományom belül van. Szerintetek van összefüggés? Vagy attól még lehet baj az LH-FSH értékeimmel? Köszönöm a válaszokat!

2013. nov. 1. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

1. Attól, hogy a többi rendben van, lehet gond az LH-val és az FSH-val.

2. Attól, hogy minden a normál tartományon belül van, még nem jelenti azt, hogy minden rendben. A hormonokat egymáshoz is kell viszonyítani, ill. a ciklustól is függ, hogy mennyinek kell lenniük.


Pl. nekem az LH és FSH értékem is ref. tartományon belül van, mégis az LH 3-szorosa az FSH-nak, holott kb. ugyanannyinak kellene lennie.

2013. nov. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valszeg azért nincs rajta mert vagy elfelejtették megcsinálni vagy még nincs kész.

Az, hogy tartományon belül vannak nem jelenti, hogy jók.

2013. nov. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is jó minden értékem,viszont az LH 4x nagyobb,mint az FSH.
2013. nov. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) És azt nem tudjátok véletlenül, hogy hogyan kell viszonyulniuk egmáshoz a hormonoknak? Az lh és fsh kivételével? (Mert ezt tudom). Minek kell mihez viszonyulnia, hogy az jót jelentsen?
2013. nov. 1. 21:40
 5/5 anonim válasza:
Ez attól is függ, hogy hány éves vagy. Az FSH LH arány 1:1 -hez kéne lennie ha babát akarsz. Ha nem akkor meg tök mindegy. A neten találsz egy táblázatot mennyi a normál érték de egyéne válogatja az orvos az összképet nézi, legalább is remélhetőleg. Olvastam a minap a neten hogy a PCO-ra a fahéj az nagyon jó. Googlizd be hátha megtalálod a cikket.
2013. nov. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!