Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » P3 cytologia cin 2-es HSIL...

P3 cytologia cin 2-es HSIL LSIL HPV eredmennyel. Mire szamitsak?

Figyelt kérdés
21 eves vagyok,semmi panasszal szokasos rakszuresem elso eredmenye hozta ezt ki. Tegnap voltam hpv dns teszten,de arra meg varni kell. Mire kell szamitanom? A HSIL az mar egy elegge rossz eredmeny, sulyos foku lapham eredetu problemara utal,invazio gyanus. Az invazio gyanu az mit takar? Ugye nem áttétet?!

2021. nov. 10. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

HSIL Cin2-vel már egy közepesen súlyos állapotot mutat,általában ezt már rákmegelőző állapotnak hívják (még nem rák). Valószínűleg HPV vírus okozta,mivel LSIL esetében erről szokott szó lenni.Nekem Cin 3-as is volt már a mintában ami súlyos fokú sejtelváltozást mutat,a HPV-re is pozitív lettem pont a 2 legsúlyosabb 16 és 18-as virusom volt :( Konizációval oldották meg,ez kúp alakú kimetszést jelent a méhszájból. A kimetszett darabot elküldik vizsgálatra és ott fog kiderülni sikerült e az ép szövetből kimetszeni. Ha igen akkor nincs gond,nem terjedt tovább és rendszeres citológiára kell járnod,eleinte gyakran,majd ha jók az eredmények egyre ritkábban.

Ha nem az épből lett akkor szükség lesz további műtétre és vizsgálatra ,de ezt a doki mondja majd meg.

Tudom nehéz de hidd el minden rendben lesz. Sajnos gyakori ez a nőknél és 20-as,30-as években is gyakran előfordul.Én a 30-as éveimben estem át rajta,pedig rendszeresen járok szűrésre. De mondta az orvosom,hogy ez akár gyorsan is kialakulhat(hiába volt 1 éve minden negatív) és gyakori ilyen korban.

2021. nov. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszod! Mondta nekem is az orvos,hogy 90% hogy muteni kell.. de attol felek nehogy tovabbi kezelesek kelljenek,mint a kemo.. 21 evesen annyira nem esett jol ez sem
2021. nov. 10. 14:06
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kemóra én nem gondolnék,te se tedd,az lehet,hogy nem teljesen vágják ki a beteg részt de ezt a szövettan majd megmondja. A dokik általában tudják hogy kell ezt, ne aggódj.Ezek pedig még nem rákos sejtek csak azzá válhatnak ezért is kell kivenni onnan és ha lehet minél hamarabb.

A későbbi gyerekvállalást pedig ez a műtét nem befolyásolja.

2021. nov. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a szakszeru es kedves valaszokat! Lelkileg nagyon sokat segitett! Minden jot nektek akik mar hasonlo kepp atestek ezen.
2021. nov. 10. 15:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Köszi,neked pedig kitartást és csak pozitívan.
2021. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia. Mi történt azóta? Minden rendben?
2022. jan. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tul vagyok a muteten, 9mm serult reszt szedtek belolem,elegge megszenvedtem vele mert a mutetnel nem varrtak el az ereim,jeleztem az egy napos sebeszeten is mar hogy verzek,de kb szartak ram,viszont egy ido utan annyira omlottem hogy muszaj voltam vissza menni,aztan egybol mutet mert hogy tobb erbol pulzaltam a sebbol fakadoan. Utana volt egy viszonylag eleg eros menstruaciom is,de azota szerencsere minden rendben van.
2022. jan. 11. 23:17
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom ami történt,nem is értem ezt...

Nekem olyan "késsel csinálták" ami rögtön el is égette az ereket így semmi vérzésem nem volt.

De örülök hogy azóta minden rendben.

2022. jan. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem ma telefonáltak, hogy gyanús lett az eredmény, vissza kell mennem és mintát kell majd venni. Annyira félek, 29 leszek idén. ☹️

Kérdező, hogy vagy? Minden rendben azóta is?

2023. márc. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!