Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A gyűrűgöndör hajam szinte...

A gyűrűgöndör hajam szinte pár nap leforgása alatt kiegyenesedett. Mi lehet a gond, adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

12 éves koromig egyenes volt, aztán a hormonális változások okán begöndörödött.


32 éves elmúltam, pár éve szerettem meg a göndör hajamat, kerestem a megoldást, hogy igazán szép lehessen.


Akkor találkoztam a CGM-mel (curly girl method, www.gondorkacaj.hu) és el akartam kezdeni követni. Bele-belekaptam, de végülis csak 1-2 cgm mosás lett belőle, mert bizonyos okok miatt nem volt alkalmas, hogy ebbe igazán beleássam magam.


Aztán szeptemberben elmentem egy göndörfodrászhoz, és javasolt termékeket, meg is vettem őket, és elkezdtem használni. Sima drogériás cuccok, semmi drága, vagy speckó vegyi dolog.

Már a fodrásztól ahogy hazajöttem, az első mosáskor nem göndörödött vissza, pedig csak vágott, és beszárította.

A krémeket ugyan használtam, de elvileg azok nem okozhatnak ilyet, hogy most már akármit csinálok, nem göndör, legfeljebb picit hullámos, mint amikor megnyomja a gumi.


Mit csináljak?? Annyira sajnálom, most jöttem rá, hogy mennyivel szimpatikusabb ábrázatom van göndören, mint így.. :(


2021. nov. 11. 13:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha belső okai vannak ne adj Isten, azt hogy tudom kideríteni?
2021. nov. 11. 13:47
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Annak is belső okai voltak, hogy begöndörödött, de gondolom azt sem vizsgáltattad ki...
2021. nov. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves második.

Ha utánanézel, egy 12 éves kislány esetében a göndörödés totál normális jelenség. Kamaszkor, igen erőteljes hormonális változás...


Azért 32 évesen ilyen jellegű hormonális változást semmi nem indokol, esetleg egy terhesség, ami nem áll fent, esetleg hormonkezelés, ami szintén nem.


Most tudsz esetleg normálisan is válaszolni, vagy engedjük el?:D

2021. nov. 11. 14:17
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Mit vizsgaltasson ki 2-es? Hormonalis valtozas, lanyoknal altalaban az elso menstruacio utan tortennek erdekes dolgok. Nalam pont forditva volt, gyerekkent gondor volt a hajam, amint megjott, szepen-lassan kiegyenesedett, par honap alatt.

Kerdezo, cgm-es facebookos csoportban szerintem tobben tudnanak segiteni :)

2021. nov. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

El is engedheted, de ha ez normális volna, akkor minden 12 éves kislánynak begöndörödne a haja...

Ha ennyire okos vagy, akkor biztosan számoltál a hormontermelő ciszták/daganatok lehetőségével is a terhesség és hormonkezelés mellett, mert ugye nem csak ez az utóbbi 2 ok létezik, mit felsoroltál...

Első kör a nőgyógyász volna, de rám úgysem fogsz hallgatni, mert nem "normálisan" (értsd: neked tetsző módon) válaszoltam...

2021. nov. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Jezusom 5-os, neked mi bajod van?

Nem mindenkinek gondorodik a haja tinikent, de elofordul! Az nem baj, ha valamivel nem vagy tisztaban, de akkor konyorgom ne probalj mar masokat meggyozni a baromsagrol.

Miert lovagolsz ezen? A te elmeleted szerint a kerdezo mar reg halott lenne, annyi betegseget kepzelsz be szegenynek. Fejezd mar be!

2021. nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Erről van szó: pont annyira kéne aggódni, mint amikor begöndörödött. 🤷
2021. nov. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!