Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mehetek ilyen...

Szerintetek mehetek ilyen problémával a nőgyógyászomhoz, vagy hová lenne érdemes fordulni?

Figyelt kérdés
Ma egész nap éles fájdalmat érzek jobb oldalt az alhasamban/oldalamban. A jobb lábamat nem tudom felhúzni, mert sírva fakadok, annyira fáj. Pihentem egész nap, nemrég olyan 2 órára el is múlt, de most újra visszatért, járni is alig tudok. 18. hétben járó kismama vagyok, és ha reggelre sem múlik el, elmennék orvoshoz, de nem tudom, kinek kellene telefonálni ebben az esetben.

2021. nov. 17. 00:38
 1/6 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, azért nem tudom, mert ha például ez egy vakbélgyulladás (de ugye bármi lehet), akkor gondolom az nem a nőgyógyász területe.
2021. nov. 17. 00:40
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván nem az ő területe ha vakbél, de ha elmondod neki a tüneteket,

rosszabb esetben is legalább biztosít róla, hogy nincs gond a babával és ebben az értelemben veled sem. Én először hozzá fordulnék.

2021. nov. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Először háziorvos. Ő megtapogatja, ki tudja zárni a vakbélgyulladást.
2021. nov. 17. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnék ünneprontó lenni, de ilyen esetben azonnal megkellene keresni a városi ügyeletes dokit és majd ő megnéz. Mert ha vakbél (amire nagy esély van, ha csak nincsenek cisztáid), akkor azt minél hamarabb ki kell szedni onnan, mert ha perforált lesz, az nagyon de nagyon veszélyes és nem éri meg terhesként (sem) a kockázatot.

Meg mi veszíteni valód lenne? Ha nincs baj elküldenek és megnyugszol, ha baj van akkor meg gyorsabban kapsz segítséget.


De remélem nem lesz vakbél és minden oké lesz!!:)

2021. nov. 17. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen erős a fájdalom mindenképpen mutasd meg orvosnak. Az is lehet, hogy csak a méhszalag nyúlását érzed, nekem is szokott lenni ilyen belenyilalló fájdalom jobb oldalon. A vakbél jellemzően ilyenkor már nem a jobb alhasi régióban okoz fájdalmat, mert a méh növekedése miatt fentebb van.
2021. nov. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek, a dokim fogadott, majd beutalt a sürgősségire. Végül egy csomó vizsgálat után kezdődő sérvet állapítottak meg, de a baba tökéletesen jól van! 😊
2021. nov. 18. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!