Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy betegség vagy pcos?

Pajzsmirigy betegség vagy pcos?

Figyelt kérdés

Tudom, orvos fog tudni mondani biztosabbat, de azért érdekel főleg olyanok véleménye akinek van valamelyik betegsége. Ha lényeges, még kamasz vagyok.


A következő tüneteim vannak:

rendszertelen menstruáció

melegintolerancia

izzadékonyság

szorongás

sokszor rossz alvás

izomgyengeség

pl tesi órán is nagyon hamar elfáradok

sokszor hatalmas étvágyam van, de hízni egyetlen kgt se tudok (most kb 44 kg vagyok)

kézremegés

időnként gyors szívverés + szívdobogás érzés

volt már az a tipikus gombócérzés is a torkomban

a szemeim is kissé kidüllednek


ezekről azt olvastam hogy pm túlműködés tünetei

a pcoshoz..

itt olvastam a megnövekedett szőrösséget is, viszont nekem erős, sötét szőr szinte csak hónaljon és intim részeken van, remélem ez jó

attól függetlenül máshol is van rajtam szőr de csak vékony pici pihe(?)

illetve régen volt a nyakamon szürkésbarnás folt is, talán 2x is, de elmúlt


a bőröm szokott zsíros lenni, de volt brutál száraz is

a pattanásaimat az aknesol rendbehozta, csak az utóbbi időben abbahagytam a használatát, reménykedve hogy nem kell, viszont a sok stressztől vakargatom az arcomat, úgyhogy megint teli vagyok pattanással


a hajam eléggé töredezik, és mostanság jobban hullik de ennek az oka gondolom lehet a hajvasaló használata is, illetve hogy ősz van


Előre is köszönöm a válaszokat



2021. nov. 17. 06:25
 1/1 anonim ***** válasza:
A leírásból azt látom, hogy még fiatal vagy. 18 év alatt még lehet rendszertelen a menstruáció, lehetnek ilyen tüneteid betegségek nélkül is, mert kamasz vagy, a hormonháztattásod változik. Persze érdemes kivizsgáltatni, egy egyszerű vérvétel megmondja, hogy van-e probléma a pajzsmirigyeddel, a PCOS-t nőgyógyász tudja kizárni ultrahanggal és a háttérben esetleg megbújó inzulinreziszetnciát pedig cukorterheléssel szokták kimutatni. De a lényeg, hogy ne aggódj, ezek nem feltétlenül jeleznek betegséget, ha mégis igazolódik bármi, akkor pedig nagyon szépen kezelhető mindkét betegség. :)
2021. nov. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!