Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló mellett is...

Fogamzásgátló mellett is kimaradó “megvonásos” vérzés?

Figyelt kérdés

Elég régóta szedek Dienille fogamzásgátlót, eddig egyáltalán nem volt vele problémám. Most az elmúlt hónapban a 7 napos szünetben sem volt megvonásos vérzésem, illetve ma kellett volna “megjönnie” a következő megvonásos vérzésemnek, de jelenleg szintén semmi… minimális barnás vérzés a nap folyamán, szinte tényleg lehelletnyi, bár ez is több, mint Októberben.

Esetleg valaki volt már hasonló helyzetben?

Az elmúlt két hónapom enyhén szólva is elég stresszesre sikeredett, esetleg ez lehet a háttérben?

Két hét múlva tud az orvosom fogadni.



2021. nov. 22. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Tesztelj!
2021. nov. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jaj, igen! Ezt elfelejtettem beleírni. Terhesség természetesen kizárva!
2021. nov. 22. 18:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikor fogamzásgátlót szedtem, nekem is volt, hogy csak barnás folyás volt vérzés helyett, de valamikor a barnás is annyira kevés, hogy alig lehetett észrevenni. A megvonásos vérzés nem teljesen egyenlő a menstruációval, szóval alapból nem is olyan erős. Ha pedig sokat stresszeltél is, az is okozhatja, hogy nincs vérzés. Persze biztosat csak a doki tud mondani.
2021. nov. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán megesik.
2021. nov. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, eddig is stresszeltem, most ezen is lehet 😂 viccet félre téve, bízom benne, hogy “csak” a nyálkahártyám elvékonyodása miatt ennyire minimális/semmis… bár azért ez tényleg szinte egyenlő a nullával!
2021. nov. 22. 18:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kaptál esetleg oltást covid ellen. Annak tipikus mellékhatása a menstuációs ciklus felborulása.
2021. nov. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A stressztől is lehet, illetve ha valaki sokáig szedi gyakran előfordul az enyhe, akár kimaradó vérzés. Nem tud megvastagodni a nyálkahártya, "normális" mellékhatás.
2021. nov. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, most kicsit kezdek megnyugodni! 🙂

Oltáson átestem még a nyáron, utána semmi problémám nem volt, egészen múlt hónapig, de a stressz, sajnos az tömény adagban hullott rám és még kicsit most is, bár már elkezdtem egy kis stresszmenedzsmentet alkalmazni, illetve erre is odafigyelni, de bízom benne, hogy “csak” ez.

2021. nov. 22. 18:57
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Oltas miatt nem lesz verzesed=Meddove valsz.


A foggatlo tabi mindenki hornonmukodeset felboritja. Most latszik igazan.

2021. nov. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!