Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Nők egészsége

A kérdés

Menstruáció kimaradása fogamzásgátló szedése mellett normális?

Több mint 1 éve szedem a Jangee fogamzásgátlót. Az elmúlt 3 vérzésem nem volt a megszokott, most teljesen ki is maradt. Terhes nem vagyok, hasi ultrahangon is jártam gyomor panaszok miatt (gasztroenterológián, vérvételen és allergia teszten is voltam). Május végére van időpontom nőgyógyászhoz. Milyen orvoshoz forduljak? Esetleg valamilyen tea ami rendbe tenné a menstruációm?

Keress kérdéseket hasonló témákban: orvos, menstruáció, fogamzásgátló, , egészség

ápr. 14. 17:41  Privát üzenet  

A válaszok
Fogamzásgátló szedése idején nincs menstruáció. Folyamatosan szedted, vagy tartottál szünetet? Mert a szünetben jelentkeznie kell a megvonásos vérzésnek.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont ápr. 14. 19:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, mindig tartottam. 3 hét tabletta után 1 hét szünet.

# 2/4Időpont ápr. 14. 20:37 Privát üzenet
Ez semmiképp sem jó, de majd a nőgyógyászod segít.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont ápr. 14. 20:48 Privát üzenet
Milyen teával akarnád rendbe tenni a menstruációdat, mikor fogamzásgátló tabletta szedése alatt nem is menstruálsz?! Jesszus. Menj el nőgyógyászhoz, hátha tud segíteni. Bár egy megvonásos vérzés simán kimaradhat, hiszen mű hormonokat szedsz. A másik három vérzés pedig lehetett azért más, mert a fogamzásgátló tabletta annyira elvékonyítottá a méhnyálkahártyádat, hogy egyre kevesebb válik le a 7 napos szünetben.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont ápr. 14. 23:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mennyire normális ha a fogamzásgátló szedése mellett 2 hónapja nem jött meg?
Két hete barna folyás, ez normális?
Normális e hogy amióta fogamzásgátló tabit szedek alig vérzek?
Ez így normális? Fogamzásgátlót szedek,21 nap tabletta 7 nap szünettel. Nos, abban a 7 napban kell hogy meg jöjjön a menstruációm, ez így is van de valamikor úgy szokott hogy a...
Normális, hogy hamarabb jön meg a havim fogamzásgátló mellett?
Véletlenül több fogamzásgátlót vettem be (1 levélből) 7 napos szünetet fogok tartani. Normálisan megkéne jönnie igaz? (1el kevesebb tabletta van igy és egy nappal hamarabb kezdődik a szünet tartás)

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Nők egészsége rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!