Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek ha hullik a hajam,...

Mit tegyek ha hullik a hajam, és maradandó? 25/N

Figyelt kérdés
Lelkileg megvisel. Évek óta tart. Voltam különböző vizsgálatokon és kezdek bele bolondulni. Egyre látványosabb és nem tudom mi lenne a jó megoldás. Hajbeületés? Túl körülményes. Paróka? Valamiért már maga a szó hogy "paróka " ijesztő... póthaj? Olyan helyeken foltos a fejbőröm hogy esélytelen úgy póthajat tenni hogy láthatatlan legyen. Hajsmink? Kitudja nem e kidobott pénz lenne... más megoldás létezik egyáltalán? (Az elfogadáson kívül! Bárki mondhatja fogadjam el magam így.. nem megy) ricinus olaj? Vitaminok? Eddig wzek sem segítettek. Jártam dokihoz eredménytelen. Vashianyom volt mára már az is rendeződött. PCO jellegű cisztáim voltak. Azóta mióta kiderult született egy kislányom. Esélytelen volt hormon vizsgálatra elmennem. Jelenleg sem tudom hisz szoptatok. Nem!nem a terhesség és szülés miatt van ez.. előtte is volt. De mivel rendszertelen a menstruációm és normális orvost sem találtam így nem tudtam elmenni. Szoptatás alatt csinálnak hormonpanelt ? Magán klinikára mennék. Talán ott vannak jó dokik. Másra nem tudok gondolni. Pajzsmirigyem rendben. Verkep rendben. Fogaim rendben. Sorolhatnám.. kinek mi a véleménye?
2021. nov. 29. 23:56
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
Fogadd el. Nem megy? De igen! Csak akarat kérdése. Nem akarod elfogadni, azért nem megy. Tedd meg! Akard! Nincs más választásod.
2021. nov. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Könnyen beszélsz. Gondolom nincs ilyen problémád..
2021. nov. 30. 01:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha foltos hajhullásod van azt azért máshogy kezelik, mintha mindenütt egységesen hullana. Pajzsmirigyeddel minden rendben? Sokszor nem találnak egyébként semmit a hajhullás mögött, de kezelni azért lehet, csak érdemesebb akkor nagyobb bőrgyógyászati centrumban jelentkezz. Azt viszont érdemes megemlíteni, hogy amíg szoptatsz, addig a kezelések skálája is behatárolt, valamint jó hír, hogy elég nagy százalékban spontán is meg tud állni a hajhullás és visszanő a haj.
2021. nov. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, most látom a pajzsmirigyed rendben. (2-es voltam)
2021. nov. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3 # jól irta. haj hullás ellen vannak,olajok,cseppek készitmények
2021. nov. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jobban ki kéne vizsgálatni, hogy mi okozza. Lehet pszichés oka is esetleg.
2021. nov. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A PCO nem csak a cisztákat okozza. Lehet az is a háttérben, hajhullás tipikus tünete.

Mindenképpen hormon vizsgálat kéne. Terheléses cukor, tesztoszteron, stb.... Életmód váltás, sport, vitamin sokat segít.

De valóban lehet pszichés is.

2021. dec. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!