Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bikinivonalon pattanásszerű...

Bikinivonalon pattanásszerű dudor?

Figyelt kérdés

Két napja vettem észre egy dudort pont a hajlatban, nagyjából egy centis, láthatóan kiemelkedik. Azóta nem javult szinte semmit, csak annyi változás történt hogy már kevésbé érzékeny, idáig olyan volt mint egy pattanás, elég fájdalmas volt ha hozzáértem, most viszont csak nyomogatásra érzékeny. (Bár próbálom nem nyomogatni, nem is tudnám kiüríteni, mert nincs a közepén nyílás, mint egy átlagos pattanáson.)

Egyébként nem tűnik gyulladtak, talán egy nagyon kicsit pirosas, de inkább bőrszínűnek mondanám.

Ez mi lehet, és hogyan tudnám kezelni?

Azért gondoltam pattanásra, mert a napokban több helyen is megjelentek rajtam nagyobb, gyulladt pattanások, pl.nyakon, fenék részen, háton, vannak ilyen időszakok amikor nagyon kipattogzok, gondolom hormonális oka lehet.

Orvoshoz még legalább egy hétig nem tudok menni mert nincs most rá lehetőségem, és ebben a covidos helyzetben lehet nem is díjaznák ha egy pattanás miatt zargatnám őket, de ha nem múlik vagy rosszabbodik, akkor meg fogom nézetni mindenképp.



2021. nov. 30. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamiféle kis zsírmirigy lesz az, nem pattanás. Azért nem fakad ki, mert a legmélyebb bőr-rétegben van. Inkább esztétikailag zavaró. De ha aggódsz, persze mutasd meg az orvosnak.
2021. nov. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet pattanás is, ha egy idő után felgyűlik a tetejére, akkor már ki lehet nyomni, fontos, h tisztitsad le, pl. Betadine oldattal
2021. nov. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Kép nélkül sokat nem tudunk mondani.
2021. dec. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy un. furunkulus. Nekem az arcomon szokott ilyesmi lenni a maszkhordástól. Mióta maszkozok, már igyekszem nem borotválkozni (hámsérülés utat nyit a baciknak). Gyanitom nálad is erről lehet szó. Milyen fehérneműket hordasz?


Kinyomni azért nem tudod, mert nagyon mélyen van, ezért nem is látni közepét neki. Elmúlt már?

2021. dec. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!