Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tapasztalatok?

Fogamzásgátló tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kinek mik a tapasztalatai fogamzásgátló szedésével kapcsolatban? Hízás vagy fogyás nem-e következett be ennek hatására? A szőrnövekedésre milyen hatással volt? Menstruáció miben változott, görcsök enyhébbek lettek-e?

Minden pozitív illetve negatív tapasztalat érdekelne, és hogy mielőtt elkezdeném szedni milyen vizsgálatok szükségesek, mert volt olyan ismerősöm, akinek azt mondta az orvos, hogy nem kell semmi és csak felírt random egy fogamzásgátlót és mikor ismerősöm kért vizsgálatokat, azt mondta, hogy nem kell csinálni, más ismerősöm viszont mondta, hogy mindenképpen szükséges neki csináltak, másoknak meg csak pénzért csináltak. Hogyan működik ez pontosan?

Válaszokat előre is köszönöm.



2021. dec. 8. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem hiztam es nem fogytam tole, igazabol az elejen minden ugyanolyan volt, azon kivul, hogy percre pontosan jott meg kb. A menstruaciom kevesebb lett ugyan mennyisegre, de az elso 2 nap ugyanugy fajt, mint elotte.


Aztan ugy 6 honap utan kezdodtek a migrenek, a 0 libido, a hangulatingadozas, gyogyszert is valtottam, de nem lett jobb, igy 1 ev utan abbahagytam inkabb.

A migrenek 2 naponta jelentkeztek a vegen mar, kibirhatatlan volt.

Valakinek bevalik, egyik baratnom mar 8 eve gond nelkul szedi, de valakinek sajnos nem.


Foggatlo elott en maganban csinaltattam egy nagylabort es egy leiden-mutacios vervetelt, es mar eredmenyekkel kerestem fel az orvost. Az en allami nogyogyaszom is szart a vizsgalatokra, o se kuldott volna el, viszont igy legalabb az eredmenyeket megnezte :D

2021. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem néznek labort, azt az orvost ott kell hagyni, engem kivizsgáltak előtte.

Nekem nincs negatív tapasztalatom. Hízás sem volt, pedig én örültem volna, sovány voltam, amikor szedni kezdtem. Nekem előtte kaotikus volt a "havi" vérzés, volt, hogy 2 hétre jött meg, volt, hogy nem akart elállni több hét után sem, és hormonágyút kaptam, erős fájdalmaim voltak, minden eredményem jó volt egyébként, szóval semmi értelmes magyarázat nem volt erre.

Tudom, hogy nem mindenkinek jó, és nem mindenki kaphat fogamzásgátlót, pont ezért lenne fontos a kivizsgálás előtte.

2021. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
10 éve szedem, 2 félét ez idő alatt. Mindkétszer nézték a hormonszintem. Pcos vagyok. 45 kilósan kezdtem el szedni, híztam valamennyit, de normális súlyom lett, a másodiktól nem híztam. Sőt, egy nagy fogyókúra közepén kaptam (a gondjaim elől a kajába menekültem, felszedtem 20 kilót). 2 hónapig stagnáltam tőle, de ezután újra fogytam, amíg el nem értem a kitűzött súlyt, nem is híztam tőle vissza semmit. Az elsőtől inkább eltűntek a szőrök, a másodiktól nem igazán. Valójában nincs menstruációm, régen volt csak néhány, hosszú, erős fájdalmakkal, a tabitól szinte meg sem érzem, és rövidebb is. A bőrömmel sosem volt gond, szóval erről nem tudok mit mondani. Persze, miután az elsőt abbahagytam pattanásos és zsírosbőrű lettem, ez elmúlt miután elkezdtem az új tabit.
2021. dec. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Rossz. 2.5 év szedés után 1.5 év hormonzavar. Alig tudtam belőle kikeveredni.
2021. dec. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3 évig szedtem, nem híztam, nem fogytam, előtte, közben és az abbahagyása után sem volt igazán fájdalmas a menstruációm, egy napot szoktam enyhén görcsölni, az a tabletta mellett is megvolt. A szőrnövekedésemre sem volt hatással.

Valamivel könnyebben kaptam el fertőzéseket, illetve idővel nagyon lecsökkentette a libidómat.

Eredetileg azért írta fel nekem az orvos, mert 2-3 hetes pecsételő vérzéseim voltak - ahogy sejthető nem vizsgált ki előtte. Mindazonáltal nem okozott semmilyen problémát, és amikor abbahagytam sem tért vissza a pecsételés, rögtön normális ciklusaim voltak, hőmérőzés alapján megfelelő hormonműködéssel.

2021. dec. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy az első alatt sűrűn volt gombám. A másodikat kb 8 hónapja szedem, eddig semmi gond. #3 vagyok.
2021. dec. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!