Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek ez trombózis?

Szerintetek ez trombózis?

Figyelt kérdés
Anya megkapta nemrég a harmadik oltását,most mutatta,hogy fáj a jobb bokája felett,van ott egy dudor,kicsit kékes,nem tudom megállapítani.Ma este 45 percet tornázott,mert mostanában sokat ül,visszeres is neki a lába nagyon.Vett egy forró fürdőt,lehet,hogy attól?Nagyon aggódok,a családban a dédimnek volt csak trombózisa,de neki többször is,de a háziorvos asszisztensem mondta egy éve,hogy nagyon ritka,hogy az öröklődjön.Felajánlottam,hogy hívok neki orvost,de nem akart.Anya 50 éves amúgy.

2021. dec. 10. 23:19
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt mondta,hogy tapintásra csípi.
2021. dec. 10. 23:22
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Trombózis jelei:

Jellemző a trombózsra:

a láb dagadása – ödémásodása -,

láb melegsége

livid elszíneződés (kékes vörös színű ami nyomásra elhalványul)

fájdalmas végtag az erek környékén

előfordulhat izomláz-szerű érzés

(sőt, létezik úgynevezett néma trombózis is, amikor már csak a bekövetkező tüdőembólia jelzi a problémát).

A mélyvénás trombózis gyakori és életet veszélyeztető szövődménye a tüdőembólia, melyet a leszakadt vérrög, vagy annak egy-egy darabja okoz a tüdőbe kerülve.



[link]



Esetleg az itt felsorolt tünetek közül,

ezt: - livid elszíneződés (kékes vörös színű ami nyomásra elhalványul)- ellenőrizhetitek.

2021. dec. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Trombózisnál bedagad és kékül az egész lábszár, elég egyértelműen néz ki. Keress róla képeket és látni fogod.
2021. dec. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha oltatott én szednék vérhígítót. Amíg nem jut orvoshoz, hogy az kivizsgálja D-dimerre legalább az ASA-protectet szedje!!
2021. dec. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!