Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász úgy írt fel...

A nőgyógyász úgy írt fel fogamzásgátló tablettát, hogy nem említette a trombózisveszélyt, vagy hogy menjek teszteltetni. Be merjem szedni?

Figyelt kérdés

Ösztrogén és progeszteron. Nem fogamzásgátlás miatt, hanem hogy rendbe tegye a ciklusomat, és annyira stresszeltem a vizsgálat miatt, hogy mire felírta a gyógyszert, csak örültem, hogy végre menekülhetek ki, és teljesen elfelejtettem megkérdezni, nem kéne-e előbb vérvétel vagy ilyesmi. :(

A szüleim nem a vér szerinti szüleim, ezért esélytelen, hogy kiderítsem, volt-e trombózishajlam a családomban.


Szedett már bármelyikőtök valaha tablettát (amiben mindkét hormon van) úgy, hogy nem tudta, van-e trombózishajlama?

(mire megjön a vérvétel eredmény, két hét legalább, mire eljutok, az is pár nap, és nem véletlenül lett felírva a rendszertelen ciklusomra, biztos, hogy már bármelyik napon megjöhet megint, ezért gondolkodom a lehetőségeimen, mert ugye a legelső napon kell bevenni az első tabit)



2021. szept. 7. 12:23
A kérdező szavazást indított:
Vedd be teszt nélkül, ha már az orvos írta fel
Semmiképpen se vedd be teszt nélkül, az orvos figyelmetlen volt
11 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem a fogamzásgátló fogja rendbe tenni a ciklusod, csak a tüneteket szünteti meg a probléma továbbra is fent fog állni és a gyógyszerrel csak rosszabb lesz. Nem ajánlom egyáltalán a fogamzásgátlót.
2021. szept. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan orvost kene keresni kerdezo, aki hajlando is foglalkozni veled, nem csak leraz annyival, hogy szedjel fogamzasgatlot. Rendszertelen ciklusra, feltetelezheto hormonproblemakra a fogamzasgatlo a leheto legrosszabb valasztas.
2021. szept. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
8%
És szerinted miféle tesztet kéne csináltatnia? Ami a hormont illeti : minimális van a tablettákban. Én nem fosnék tőle.
2021. szept. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az előző orvos (akihez SOS helyzetben nem jutottam el, mert tele volt) mondta, hogy először hormontesztre kéne mennem, csak azok olyan specifikus dátumokon kellenek, amik nekem - mivel nagyon rendszertelen - nincsenek. Ezt mondtam a mostani orvosnak, aki ezért egész egyszerűen csak hozzám vágott egy vérzésgátlót, hogy egyáltalán elálljon, meg egy tablettát, ha majd megint megjön. Azt mondta, egy évig szednem kéne a hormonokat, és onnan állítólag majd magától is beáll.

De én sem érzem ezt így teljesnek, ezért is tettem fel a kérdést.

2021. szept. 7. 12:50
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Elvile gkellene minimum vérvétel előtte, gyakorlatilag a legtöbb doki simán odaad egy találomr akiválasztott márkát, mondván ha nem jön, ad másikat.
2021. szept. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ja meg #3, ott van a kérdésben, milyen tesztet kell.
2021. szept. 7. 12:52
 7/15 anonim ***** válasza:
7%
Akkor csináltasd meg a tesztet ha félsz. Bár szerintem totál fölösleges.
2021. szept. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#5, én is ezt éreztem, még azt is hozzátette, menjek vissza három hónap múlva, hogy megbeszéljük, "hogy bírom" :DD
2021. szept. 7. 12:53
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Engem még egyik orvos sem küldött el vérvételre, csak simán felírta a gyógyszereket, pedig maszekok voltak. Az van, amit az egyik válaszoló írt, hasraütés szerűen ír fel valamit, általában azt, ami után több jutalékot kap, ha nem jön be, ír másikat és így tovább.
2021. szept. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy leiden mutáció vérvétel kell mielőtt felírja a tablettát. Ha “vad” típusban van az eredményed akkor nyugodtan szedheted. Elmennék egy vérvételre a helyedben, ez nagyon nem játék.
2021. szept. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!