Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felfázás havonta,mire számítha...

Felfázás havonta,mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy ti mit mondanátok mire számíthatok majd?Még alsótagozatos koromban volt egy durva felfázásom véres vizelettel,kórházba is kerültem vele,ahol vénába kezeltek antibiotikummal.Azóta szerencsére semmi hasonló nem történt,viszont most így középiskolás koromra szeptember végén megint felfáztam.Egy nap alatt megint véres lett a vizeletem,nem volt annyira durva mint kicsinek,de rögtön mentem vele az ügyeletre nehogy úgy járjak mint régen,és antibiotikumot kaptam,ami szerencsére rendbe is hozott.Viszont október vége,és november elejére megint visszatért,itt már pár napra lett csak véres a vizeletem,amire szintén antibiotikumot kaptam,és szintén rendbe hozott.Na de harmadjára is felfáztam pont most újévkor,csupán annyi különbséggel,hogy nem volt véres vizeletem és egy nap alatt el is múlt,viszont már aznap vettem be rá antibiotikumot,ami itthon volt még.Végül felhívtuk a házi orvosom,hogy nem e kell ezt kivizsgáltatni,mitől van szinte havonta ilyen bajom.Az orvos mondta hogy kérjünk beutalót hasi ultrahangra és ott meg fogják nézni a hólyagom úgy,hogy pisilnom kell,és úgy ahogy már üres.Feltételezések közt van,hogy lehet nem bírom a hólyagom teljesen kiüríteni.Írt fel még egy antibiotikumot,mert azt említette az a két szem nem elég amennyit beszedtem,ír fel egy rendeset.Azt is mondta,hogy komolyabb problémám is adódhat ha nem vizsgáltatjuk ki muszáj lenne véget vetni neki.És arról is beszélt,hogy legutóbb az volt a szerencsénk,hogy hamar intézkedtünk ellene.Szedek tőzegáfonyát is szeptembertől az első felfázásom óta rendszeresen,azthiszem pont a felfázásaimkor nem szedtem pár napot,mert nem volt ahogy elutaztam vagy bármi ilyesmi,de gondolom nem ez volt a fő gond hogy pont pár napig nem szedtem.Egy hónap múlva megyek ultrahangra eléggé félek tőle az őszintét megvallva.A furcsa mindebben hogy emlékezeteim szerint kiskoromban sem,bár arról nem adok pontos infót,mert annyira már nem emlékszem rá,de sosem volt semelyiknél alhasi fájdalmam.Ami jellegzetes volt,hogy amikor pisiltem a végén mindig egy közepes mértékben csípett vagy szúró érzés volt,de ezt tudom hogy az egyik leggyakoribb tünet.Ti mit gondoltok,mit fognak nekem ajánlani,mert őszintét megmondva nagyon reménykedem,hogy nincsen komoly problémám…Előre is köszönök minden választ!

2022. jan. 4. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Rákérdezett valaha valaki arra, hogy milyen fehérneműt viselsz és hogyan törlöd meg magad wc után ??
2022. jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A fehérnemű rendes alsónemű,nem tanga.És nem tudom a törléssel kapcsolatban mire gondolsz,teljesen normálisan.
2022. jan. 4. 22:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Megírom neked a tapasztalatom, mert nem akarom hogy azon a kínszenvedésen keresztülmenj amin én. Vizetlettenyésztés nélkül nincs értelme beszedni semmiféle antibiotikumot, mert csak a tenyésztés által tudható meg hogy egyáltalán reagál-e az adott gyógyszerre vagy rezisztens. Tenyésztést pedig csak és kizárólag reggeli legelső vizeletből van értelme csinálni, azok az orvosok akik a napkozbeni 22. pisilést küldik laborba, visszadobhatják a diplomájukat! Legjobb ha magánlaborba kéred mert a magyar egészségügy annyira szar hogy kórházi keretek között 3 hetet is várni kell az eredményre, addig meg a baktérium szépen felmászhat a vesédig és az borzalmas kínokkal jár. Nőként pedig érdemes egy hüvely kenet tenyésztést is kérni, mert a baktérium a hüvelyből is átkerülhet a húgycsőbe onnan meg szétterjed a hólyagban. Vizelet tenyésztés és célzott antibiotikumos kezelés kell, ha gyakran visszatér akkor valószínű hogy neked is egy multirezisztens baktériumod van, amit hatékonyan csakis intravénás antibiotikummal lehet kikezelni és ott is fontos hogy legalább 10-14 napig adagolják, az ilyen felszínes 4-5 napos kezelések nemsokat érnek. Ha pedig Gentamicin-re érzékeny a kórokozó, akkor se fogadd el az izomba adott szurikat, hanem kérd intravénásan! Ameddig nem lesz a vérarámban megfelelő koncentrációban és megfelelő ideig az antibiotikum, soha nem fognak a bacik teljesen kiírtódni, tehát te lehet jobban érzed magad 2 hétig a szájon át szedett gyógyszerektől, de nem öli ki az összes bacit hatékonyan, azok kb 10%-ba elbújik biofilmeken a szervezetben és 1 hét alatt újra felszaporodik. Olyan ez mint a gaz a kertben, ha nem gyökerestől húzod ki a füvet, csak ollóval nyírkálod a tetejét, mindig vissza fog nőni.
2022. jan. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hálásan a választ ez nagyon sokat segített.Holnap hívjuk is A szegedi Noé egészségközpontot,és felkeresünk egy urológust,itt járt már a bátyám is,csak más egészségügyi problémával,és eddig pozitív véleménnyel vannak a helyről.Remélem rendbe jövök.A kérdésem még az lenne,ha sikerül végleg kiűzni a betegséget,lehet még utána is visszatérőleges,vagy már nem kell érte annyira aggódnom?
2022. jan. 5. 18:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Amennyiben egy multirezisztens makacs E.coli vagy Klebsiella okozza a bajt és aktív nemi életet élsz védekezés nélkül akkor igen, partnerttől is elkaphatod, illetve a párod lehet tünetmentes de pl visszafertőz, illetve ha nem kapod megfelelő ideig és dózisban az antibiotikumot, ilyenkor szoktak profilaxisként adni heti 2-3 adag Sulfamethoxazole/trimethoprim-ot, Fosfomycint, illetve barbárabb dokik még felírják a Nitrofurantoint amit nem ajánlok, mert brutál hányingert és hányást okoz, gyomorkavargással szédüléssel együtt. De a prevencióként alkalmazott, antibiotikumnak nem minősülő gyógyszereket csak akkor lehet elkezdeni ha az aktív bakteriális fertőzésből sikeresen kikezeltek, egy erős gyulladásra nincs értelme pl elkezdeni a Sumetrolimot szedni. Ha célzottan labor alapján kapod az antibiotikumot megfelelő dózisban és ideig és nem élsz nemi életet és semmi koszos nyílvános helyen nem forogsz akkor nem kellene hogy visszatérjen!
2022. jan. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2022. jan. 7. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!