Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Inkontinencia - Mire számítsak...

Inkontinencia - Mire számítsak egy második terhesség után?

Figyelt kérdés

2020 őszén született a fiam. Tervezünk másodikat, viszont még mindig elő-előforul hogy egy tüsszentés alkalmával "becsurrantok" (csak vizelet) véletlenül kicsit. Gátizom tornát csinálok, de nem tűnik túl hatékonynak. Egy második terhesség után vagy alatt mire számítsak? Lehetséges, hogy rosszabb lesz az állapotom vagy netán pelenkát vagy tena betétet kelljen akár tartósan hordanom?


Jelenleg "legfeljebb" egy tisztasági betétet teszek tönkre egy-egy ilyen alkalommal, vagy ha tényleg olyan "fontos" eseményen veszek részt mint pl családi összejövetel férjemnél ott biztonság kedvéért eü betétet hordok (még ha nem is jött meg a mensim). Nyilván mindig viszek magammal cserét (betét, alsónemű) hogy bármikor bárhol tudjak rögtön cserélni.


31 éves vagyok most



2022. jan. 10. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Voltál ezzel a problémával orvosnál? Van valami konkrét oka? Megereszkedett hüvely? Méh?

Ezekre mind van megoldás.

2022. jan. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ugyanez a sztori van nálam is, mint nálad (még a számok is stimmelnek), szabad kérdeznem milyen gátizomtornát csinálsz és milyen gyakran?

Nekem ez a videó sokat segített (1-2 hónap után éreztem a javulást), érdemes minden nap beiktatni:

[link]

Ha nem javulnak a panaszok a gátizomtornára, akkor lehet komolyabb oka van, és ahogy az első válaszoló is írta, érdemes egy orvost/szakembert felkeresni.

2022. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2: volt ez a Felde Rebeka is, illetve gyerünkanyukám-ról is. Milyen komolyabb okok lehetne ezek amiket írtál? Mi történhetett?
2022. jan. 19. 07:56
 4/5 A kérdező kommentje:
Mármint nem konkrétan ez a videó volt, de szerintem Feldének egy másikát láttam.
2022. jan. 19. 07:57
 5/5 anonim válasza:

Komolyabb okok pl. amiket az első válaszoló is írt.


Ezen kívül hólyagsérv, illetve szülés során megváltozott anatómiai helyzet miatt is műtéti megoldás indokolt. Ez utóbbi esetben ugyanis a méh előre eshet, illetve a húgyhólyag/húgycső által bezárt rés megváltozik és ez okozza a vizeletszivárgást.


Általánosságban elmondható, hogy műtétre akkor van szükség, ha legalább 3 hónapon át, minimum heti 3szor végzett gátizomtorna, illetve gyógyszeres kezelés ellenére sem következik be javulás.


[link]

2022. jan. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!