Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lassan 4 éve, hogy fogamzásgát...

Lassan 4 éve, hogy fogamzásgátlót szedek (Belara), és eddig egyszer történt a 4 év alatt, hogy nem szívódott fel a tabletta, szóval elég biztonságosnak érzem. Hány százalék védelmet ad? Elég ezzel védekezni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2022. jan. 10. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Mi az, hogy hány százalék? Kb úgy 100, ha rendesen szeded. De akkor legyen csak 99,7%, asszem ott körül van “hivatalosan” . Tehát tök felesleges mellette pl gumit húzni. Mert akkor már mi a francnak szedsz hormontablettát is, ha úgyis gumizás van, mert te épp aggódsz?
2022. jan. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

99%-os védelmet ad, azaz 100 nőből 1 esik teherbe 1 éven belül. Általában az is csak azért mert nem helyesen szedik, nem veszik figyelembe, hogy más gyógyszerek csökkentik a hatását.

Csak akkor szükséges kiegészítő védekezés ha kimarad egy tabletta vagy betegség, egyéb gyógyszer miatt nem szívódik fel rendesen.

2022. jan. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod hogy egyszer nem szívódott fel?
2022. jan. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Onnan, hogy egyszer köztes vérzésem lett, elmentem a dokihoz,mert nem tűnt normálisnak. Végül kivizsgálás és kikérdezés után rájött hogy valami olyan gyógyszert vettem be a fogamzásgátló mellett ( fájdalomcsillapító), aminek az a mellékhatása, hogy nem szívódik fel a tabletta, ha a 2 között nincs legalább 3-4 óra szünet, én pedig 1 óra különbséggel vettem be.
2022. jan. 11. 03:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!