Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tudtok olyan megbízható...

Tudtok olyan megbízható fogamzásgátlót, amit lehet szoptatás mellett szedni, és biztonságos?

Figyelt kérdés

Csak anyatejet kap a babám, néha teát, vizet.

Milyen fogamzásgátló eszköz van amit lehet ilyenkor használni? Még nem jött meg, ilyenkor is kell használni valamit? Egy ideig tablettát szedtem, az bejött, még mielőtt babát szerettünk volna.



2013. febr. 24. 22:11
 1/8 bensdorp ***** válasza:
Ha hormonális fogamzásgátlást szeretnél alkalmazni, akkor a csak gesztagént (desogestrel) tartalmazó, ösztrogénkomponens (etilnil-ösztradiol) nélküli tabletták szedhetők. Ilyenek az Azalia vagy a Cerazette. De a nőgyógyász, aki felírja, szintén tisztában lesz ezzel. :)
2013. febr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fenti kettő,ami szedhető,de az én orvosom nem ajánlotta.A megbízhatósága kétséges,és közti vérzéseket okoz sokaknál.Én inkább az óvszert választottam.
2013. febr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Maradj az óvszernél, vagy valami mechanikus dolognál, esetleg spermaölőt használjatok.
2013. febr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

viszont az a szitu, hogy még nem jött meg a menzeszem.

óvszert nem szeretnék!

2013. febr. 25. 00:01
 5/8 A kérdező kommentje:
igen, olvastam, hogy nem túl megbízható egyik sem, és közti vérzéseket okoznak. :(
2013. febr. 25. 00:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Drága, de megbízható és lehet szoptatás alatt használni: Mirena hormontartalmú spirál. 5 évig gyakorlatilag 100% biztonság. Én végül az ára miatt nem kértem, de sokáig vacilláltunk rajta. Igazából leosztva az egyik legolcsóbb fog. gátló, csak egyszerre kifizetve húzós.
2013. febr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

sajnos arra most nincs keret. :(

de köszi.

2013. febr. 25. 14:59
 8/8 tunde76 válasza:

Sziasztok!

Én a Slindát szedem tavaly szültem augusztusban.

Szoptatás mellett is szedtem, szedhettem és 45 éves vagyok. Igaz ez is drága 3 havi adag 11.000,- Ft de irnak egy havi adagot is. Szerintem nagyon megbizható mert előfordult kisbaba mellett egyszer el felejtettem bevenni folytattam tovább.

2022. febr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!