Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tudnék tenni egy 24 éves...

Mit tudnék tenni egy 24 éves csajjal, hogy jobban elfogadja magát kifejezetten a "kilókra" gondolva?

Figyelt kérdés

Vázolom a szituációt masszőr vagyok szokott kapni masszázst a kis csaj tőlem. (Nincsenek erotikus elemek a masszázsban, mert összemosnak mindent az emberek a masszázs szó hallatán ezt sajnos ide is ki kell hangsúlyoznom.) Baráti jellegű is a kapcsolat nem szimplán csak egy vendég aki kap masszázst.


A kis fiatal csaj rendszeresen jár el futni és napi szinten 10 km az simán megvan neki és még órás sétákat is csinál nap végén. El lehet képzelni, hogy alapból is kis vékony alkatú a csaj, de egyszerűen nem békél meg a súlyával. Mesélte egyszer a suliban van valami csaj aki 40 kg és úr isten de jól néz ki, és ő is annyi szeretne lenni akkor érezné jól magát a bőrében. Nem tudom hány kiló azt nem merte nekem soha elmondani, de gyanítom már az anorexiás lenne külső megjelenésre, ha olyan súllyal rendelkezne és korosan sovány lenne. (pl. 3-4 kg kevesebb lenne) Objektív férfi szemmel is nézve tökéletes a teste ki van sportolva teljesen. És nem csak fut jut eszembe a futás után saját test edzéseket is végez még meg súlyzóval stb. És amit írok róla az 100 % fedi a valóságot minden kétséget nélkülözve.


Szeretnék neki segíttetni, de amikor finoman mondtam neki, hogy nagyon - nagyon jól néz ki csepp túlzás nélkül állítva. Az-az érzésem volt talán nem rontottam a helyzeten, de semmit nem értem el vele, hogy a "kobakjában" jó irányba tendáljon kicsit az önkép saját testéről.


Nagyon bírom és nagyon szeretnék segíteni neki, hogy fejében ne az legyen neki a külsejéről ami ellentéte a valóságnak negatív önkép irányba.


Hogyan tudnék rá hatni mint a masszőr-e első sorban egy kicsit legalább?


Aki nő és ténylegesen jól néz ki (tehát ha az utcán megkérdezünk 10 embert akkor kb. 10 azt mondja igen) mitől változott benne, hogy ő ténylegesen jól néz ki túlzások nélkül? Ki az aki tudott rá hatni akár a tudat alattijára és nem pszichológus és nem is a szerelme ők nyilván tudnának hatni rá jó irányba?


Bármiféle tippet ötletet szívesen veszek.



2022. jan. 19. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Kb. semmivel. Ez egy tünet, hogy az élet egy, vagy több területén problémái vannak. Ha azok rendeződnek és kiegyensúlyozott lesz lelkileg, akkor fog ez is helyrebillenni.
2022. jan. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#2 Persze, hogy aki relatíve teljesen kiegyensúlyozott annál ez is rendben van.


Nem hiszem el, hogy nem tudok tenni minimálisan sem semmit.

2022. jan. 19. 17:55
 3/8 A kérdező kommentje:
(*Olyan könnyű ártani egy szóval, de "gyógyítani" ...)
2022. jan. 19. 17:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet h anorexiás, eszik eleget??
2022. jan. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Eszik persze nézegeti a kalóriákat is.
2022. jan. 21. 22:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Eszik persze nézegeti a kalóriákat is. - igen ez étkezési zavar... tudom, diétának nevezik, de lényegében a diéta (fogyókúra) az egy teljesen elfogadott "még normálisnak eladott" étkezési zavar, ugyanazokkal a kritériumokkal (kcal számolás, megvonás, egyoldalú étkezés, túlmozgás - napi 10! km futás az az, testképzavar etc.).
2022. jan. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként sehogy nem tudsz segíteni.


Majd amikor rájön, hogy az önsanyargatás nem oké, vagy mert ne adja ég, megsérül, vagy mert a szervezete azt mondja, bmeg (pl amenorrheás lesz, vagy erősen hullani fog a haja etc), akkor rájön, hogy a tökéletes test nem minden, és azt nagyon könnyű elveszíteni.


Egyébként én is így kezdtem, mint ez a csaj

- hiperszuper egészsséges életmód - értsd csomó mindent nem ettem, mert "káros", meg "hizlal" (holott semmi sem káros, kivéve, ha allergia miatt)

- sportoltam - ja, napi 8 km-t futottam, másik nap floor ball, harmadik nap 20-30-50 kör úszás, stb.

19 évesen és csúsztam bele észrevétlenül egy eleinte láthatatlan, végül majdnem halálos étkezési zavarba.


Nemrég gyógyultam ki és totálisan leszrom a fogyókúrát, azért mozgok, mert jól esik, nem pedig kényszeresen futom a napi 8-13 km-eket, nincsen káros étel (kivéve a glutén), és az egyetlen diéta amit tartok, az a komoly búzaliszt-érzékenységem miatt van.

2022. jan. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem kényszeresen fut szeret futni mozogni. Hogy 10 km az sok relatív dolog. Átlaghoz nézzük, hogy sok ember ha néhány km sétál összesen akkor sok. Ha összevetjük egy élsportolóval máris nem sok. Abban eggyet értük sortot kényszerből csinálni régen rossz.
2022. jan. 22. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!