Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van-e közületek, akinek 45 év...

Alina Malikova kérdése:

Van-e közületek, akinek 45 év felett saját petesejtből gyermeke született, akár természetes terhességből, akár lombikbébi? Vagy olyan, aki konkrétan ismer ilyet?

Figyelt kérdés

45 múltam, első beületésnél egy petesejt termékenyült meg, de nem ágyazódott be. Most kezdődik a második próbálkozás. Amúgy van egy 14 éves fiam, ő spontán, és 42 évesen volt egy spontán terhességem, de elhalt 8 hetesen.

Donor petesejtet nem szeretnék, annak nem látom értelmét,mert az nem lenne saját gyermek.

Statisztika szerint 2-3 % az esélyem egy-egy alkalommal, de én most kíváncsi vagyok sikeres esetek történetére...



#lombik #saját petesejt
2022. jan. 29. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem szeretném idejekorán félárvává tenni a gyerekemet, szóval kizárt, hogy próbálkozzak 45+ évesen.
2022. jan. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Új pasi, mi?
2022. jan. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Az univerzum azt üzeni azzal, hogy 45 évesen, egy kiskamasz anyukájaként már segítséggel sem fogan meg a baba, hogy így teljes az életed. Fogadd el.:-)
2022. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan nő az ismeretségi körömben, aki miután kb. 10 év alatt nem esett teherbe spontán annak ellenére, hogy se nála, se a férjénél nem találtak semmi kizáró okot vagy nehezítő tényezőt az orvosi kivizsgálások, végigcsinált jó néhány lombik programot, még 40 felett is - sikertelenül.


A 45. születésnapja előtt 1-2 hónappal eldöntötték a férjével, hogy vége, feladják a reményt, és elengedik ezt az egészet.


Egyrészt lélektani határnak is érezte a maga részéről ezt az életkort, másrészt nyilván megviselte lelkileg mindkettőjüket a hosszú évek alatt a sok csalódás.


Eldöntötték, hogy azt a pénzt, amit még 1-2 további lombikra szánhattak volna, valamifajta csodában bízva, inkább arra fordítják, hogy elutazzanak olyan helyekre, ahová régóta szerettek volna, jól érezzék magukat kettesben, lezárják az életük egy fejezetét, és és újat kezdjenek új közös tervekkel.


Négy hónappal később kimaradt a menstruációja, amiből arra következtetett, hogy beköszöntött a változó kor, kezd szabálytalannál válni a ciklusa, vagy végleg megszűnik. Így nem tulajdonított neki jelentőséget pár hónapig. Mire kiderült, hogy várandós, már túl volt az első trimeszteren.


A bónusz meglepetés az volt, hogy az ultrahang vizsgálaton kiderült, hogy ikreket vár. Azóta megszülettek a babák, két kislány.

2022. jan. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2-esnek: Nem, nincs új pasi, a gyermekem apjával házasodtunk össze 18 év kapcsolat után.


Többiek, akik kioktatni akarnak: köszönöm szépen, majd kiderül, hogy sikerül-e, mèg nem adtam fel.

Nem gondolnám, hogy fèlárvává teszem a gyereket ezzel a 21. században.


Sikertörténeteket kérek, ha valaki tud ilyet. Erről szól a kérdésem is.


4-esnek: Köszönöm szépen, ez jól esett. :-)

2022. jan. 29. 19:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szomszéd. 46 évesen szült. Természetes úton jött össze a 4. gyerek. Férj 53 éves. Van már három nagy, 19, 16 és 14 évesek.
2022. jan. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért ne 1920-ban éljünk már. Ma már simán 70-80 évesek is fitten élnek. Életmód függő, már a WHO is betegségek közé sorolja az öregedést, ami ellen lehet tenni. Érdemes olvasni!
2022. febr. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Én ugyan "csak" 43 éves vagyok de én is elengedtem a gyerek témàt pàr éve (igaz csak természetes ùton pròbàlkoztunk) s a mùlt héten ért a sokk: terhes vagyok! Bàrmi megeshet! 😊
2022. febr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!