Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelyi fertőzés Eléggé meg...

Kovácsné Tündi kérdése:

Hüvelyi fertőzés Eléggé meg vagyok ijedve és az orvos csak egy hét múlva tud fogadni. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Úgy jártam, hogy elkaptam egy gombás fertőzést, kenőccsel úgy nézett ki, hogy rendben helyrehoztam, majd menstruáltam. Furcsa volt, mert első 2 nap alig volt valami, de 1 hónapja kezdtem el fogamzásgátlót szedni így arra fogtam. Nehezen de a 6. Napon elmúlt. Aztán 3 nap múlva együtt voltam a férjemmel, és az együttlétünk a végére már nagyon fájdalmas volt. Ezt követően nagyon fájt a "nyílás". Azt gondoltam, hogy valószínü nem jött helyre a fertőzés, és elterjedt. Így vettem egy canesten kombit, hogy az talán jó lesz.

A fájdalom és a viszkető, égő érzés valóban javul, viszont azóta alhasi fájdalom és vérzés is társult a tünetek mellé.

Nagyon megijedtem.

Valakinek volt már esetleg hasonló problémája? Vagy hallottatok esetleg ilyenről, mi lehet ez?

Nagyon köszönöm!!



2022. jan. 31. 08:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyit felejtettem.ki, hogy a fogamzásgátló szedését abbahagytam pont az együttlétünk napján és azóta sem szedem. Lehet esetleg ennek köze ehhez az egészhez?
2022. jan. 31. 08:58
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Minek kezdted el szedni, és főleg miért hagytad abba a fogamzásgátlót? A vérzés amiatt van, hogy összezavartad a hormonrendszered. A fájdalomra nincs ötletem.
2022. jan. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

De miért hagytad abba a fogamzásgátló szedését? Tudod, a fogamzásgátló hormon tartalmú gyógyszer, és ha összevissza szeded, akkor összevissza fogsz vérezni is...

Amúgy meg a fogamzásgátló mellet NINCS menstruáció. A tablettamentes napokon jelentkező vérzést MEGVONÁSOS VÉRZÉSnek nevezzük.

A fertőzéssel pedig irány a doki, nem volt okos dolog az öndiagnosztizálás és -kezelés, mert láthatóan mellényúltál.

Sürgősen keresni kéne olyan orvost, aki hamarabb tud foglalkozni veled, ez ennyi idő után már sürgős ügy.

2022. jan. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fájdalmat gondolom a felszálló fertőzés okozza...
2022. jan. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kéne így szórakozni a fogamzásgátlóval. Nem vitamint szedsz amit csak úgy abba lehet hagyni.

Otthon meg ne kezeltesd magad már másodszorra mert nem tesz jót.

Ne legyetek együtt addig amíg nem jutsz el orvoshoz.

2022. jan. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy a 3. írta, fogamzásgátlóval nem menstruálsz, hanem "megvonásos vérzéseid" vannak. Tablettafajtától függően 7 db. "üres", azaz hatóanyag nélküli tabletta van a levélben, vagy ki kell hagyni 7 napot két levél között, és ebben az időszakban fogsz egy kicsit vérezni.

Ha viszont abbahagyod a tabletta szedését, akkor hamar "normál" menstruáció jelentkezik, azaz az alhasi fájdalmaid akár ettől is lehetnek.

Fogamzásgátló tablettát pontosan az előírás szerint kell szedni, mert az össze-vissza-szedés megzavarja a hormonháztartást, rosszat tesz az egészségednek (a szervezetednek 2-3 hónap kell, hogy megszokja a tablettát), és persze nem véd a terhesség ellen.

Értem, hogy magad próbálod kezelni magad, amíg nem jutsz el orvoshoz, de legalább a betegtájékoztatót olvasd el alaposan. És az orvoshoz majd úgy menj, hogy ne használsz előtte semmilyen hüvelykúpot, öblítőt vagy egyebet, mert az megnehezíti a dokinak, hogy felmérje, mi a probléma.

2022. jan. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!