Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valami tippetek visszatérő...

Van valami tippetek visszatérő hüvelyfertőzésre? Mi lehet egyáltalán az oka?

Figyelt kérdés

Kb másfél éve időről időre újra előbukkan vagy gombás vagy vegyes fertőzés. Először a fogamzásgátló tablettához kötöttem, de miután abbahagytam a szedését is elő-elő jön. Próbálok minimális szénhidrátot illetve koffeint fogyasztani. Jártam nőgyógyásznál is többször és többnél, de eddig senki nem tudott olyat mondani, ami igazán segített volna. A partnerem is ki lett vizsgálva, vele nincs gond. Próbáltunk gumit használni, de egy ideje áttértünk pesszáriumra, mert az óvszer sajnos nekünk nem az igazi.


Előre is köszönöm a válaszokat!



#hüvelygomba #hüvelyi fertőzés #kevert fertőzés #Visszatérő gombás fertőzés
2021. dec. 28. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálam amikor ilyen van, hogy fellangol egy fertőzés csak betadine kúpot használok + külső részre pl canesten kenőcsöt.

Kúra után pedig ph visszaallito kapszula(pl gynophilus, lactinelle bármi ami van épp). Intim zuhany tilos.


A helyreállító kapszulat pedig ciklus után is kell használni(nem szükséges minden hónapban teljes kúrát abbol is megcsinálni elég pár nap).

2021. dec. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

A gombás fertőzés megelőzèse èrdekèben élesztő és cukormentes diètával tudsz védekezni, a felsoroltakon kívül.

Fontos lenne egy teljeskörű kezelés hüvelykúp + krém + gombaölő tabletta szájon át + a végén hüvelyflóra helyreállító kúp.

A partneredet is kezelni kell krémmel, akkor is ha látszólag nincs gond.

2021. dec. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindenképpen, őt is kenegetjük. Köszönöm!
2021. dec. 28. 16:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Én még a pamut fehérneműt ajánlom. Vannak szépek már nem úgy mint régen. A műszálasban nem szellőzöl. Ugyanez a tisztasági betéttel, ha mindennap használod pl akkor azzal csak műanyagba bugyolálod magad. Tudom hogy minden nő használja, én is, csak nem kell minden nap és lehetőleg vékony, magas pamut tartalmút vegyél ne az olcsó műszálasat. Legalábbis aminek a bőrrel érintkező része az. Azt hiszem most az Allways-nak kijött egy olyan aminek a felső rétege tiszta pamut. Még nem próbáltam de belinkelem.

[link]

2021. dec. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vagyis lehet higy régi már, csak én fedeztem fel most.
2021. dec. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!