Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 20évesnek milyen hormonmentes...

20évesnek milyen hormonmentes fogamzásgátlót ajánlotok?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kapcsolatom és a párommal szeretnénk elhagyni az óvszert.

Mik a tapasztalataitok a spirállal illetve rézgyönggyel?

Igaz hogy a spirál okozhat meddőséget is?



2022. febr. 1. 00:08
 1/7 anonim ***** válasza:
5%
Lehet de az biztos igaz róla hogy csak szülés után teszik fel
2022. febr. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mar nem 15 evvel ezelott vagyunk, a rezgyongyot is illetve bizonyos spiralokat is feltesznek nem szult noknek.

Most az, hogy meddoseget okoz-e? Manapsag mar a csapviz is veszelyes kb ebbol a szempontbol, szoval passz. Nem hinnem, hogy meddoseg szempontjabol a spiral veszelyesebb, mint barmi mas.

De ez is olyan, hogy valakinek bevalik, valakinek nem, sok erv van mellette, de ellene is.

2022. febr. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Érdemes lenne ellátogatnod a nőgyógyászodról, és őt kérdezni meg ugyanerről, ő ismer téged és az esetleges családi kórelőzményt, hogy mi ajánlott, mi nem.
2022. febr. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nőgyógyásznál voltam már. Ő a hormontablettát javasolta, megkérdezte hogy dohányzom-e és miután elmondtam hogy igen, csak annyit közölt lenézően, hogy akkor eldönthetem mi a fontosabb... Amint kérdezni próbáltam közölte hogy sokan várnak és jó lenne ha nem tartanám fel..
2022. febr. 1. 00:38
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóval, most új nőgyógyász után is nézelődök. :/
2022. febr. 1. 00:40
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

:( Ez szomorú. Az orvos hozzáállása.

Ha nincs erős vérzésed alapból és nem vagy hajlamos a fertőzésekre, akkor megpóbálhatod a hormonmentes spirált. (A hormonos még megbízhatóbb, de még több galibát is tud okozni)

2022. febr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Az óvszeren kívül minden fogamzásgátlónak van mellékhatása, csak kevesebb, mint egy terhességnek. A hormonmentes spirál úgy működik, hogy folyamatos gyulladásban tartja a méhet, így nem tud beágyazódni a megtermékenyített petesejt. A méhszájsapka stb. akkor működik, ha spermicid anyaggal kombinálod, és emberi sejtek elpusztítására fejlesztett anyagban áztatni a méhszájadat sem annyira bio. Szóval nemcsak a hormonoknak van mellékhatása, és nem feltétlenül kíméletesebbek az alternatívák.

Én sok évig tablettát használtam, ezzel a menstruációs görcsöktől is megszabadultam.

2022. febr. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!