Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 4 éves lányom puncija és...

4 éves lányom puncija és végbele iszonyuan viszket esténként. Hétfőn megyünk dokihoz, de ha volt hasonlo eseteirjon nekem kérem?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Szervusz! Ha kakil akkor a kakit rakd vízben, mert észre lehet venni a cérnagilisztát. Ici-pici, kb egy centi hosszú cérnavastagságú élősködő. Egy kettőre ki lehet kezelni.
2010. szept. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Attól a puncija is viszkethet?
2010. szept. 10. 22:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább gomba. Én is nagyon szoktam viszketni végbélnél, nemiszervnél egyaránt.
2010. szept. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én is egyből a gilisztára tippeltem. Unokahugom is most bajlódik vele:(.

Amíg doki látja a kislányt, addig csak azt tudom tanácsolni( persze nézz rá a székletére és ha látod benne a gilisztákat) hogy minden este frissen vasalt, tiszta lepedőt rakj alá, fürdés után, a végbele körül teljesen töröljétek szárazra és dobjátok el a kendőd vagy jó alaposan mosd ki(főzd ki).Tiszta , vasalt bugyi és majd a doki ír fel gyógyszert és krémet.Ja, és ha van macskátok vagy homokozótok, ne engedjétek a közelébe amíg nem győződtetek meg róla hogy ürülékmentes.Már mint a homokozó.

Csak az a baj, ha hajlamos rá, akkor a későbbiekben nagyon hamar össze fogja szedni ismét, ezért kerülni kell a hasonló helyeket.

2010. szept. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos lányoknál előfordulhat, hogy ha gilisztásak, akkor a puncijuk is viszket.
2010. szept. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is a cérnagilisztára tippelek. Amikor a kisfiam óvodás volt, többször is elkapta a fertőzést. Az orvos ír neki gyógyszert, amitől néhány napon belül helyrejön.

A viszketést a végbélből esténként előbújó és petét rakó giliszták okozzák. Kislányoknál könnyen átmászhatnak a gátra/gáton, vagy éppen a vakarózó kislány viszi át őket és így a puncijuk is viszkethet.

Nem feltétlenül kell hétfőig várnod, elmehetsz az ügyeletre és elmondod, hogy este kezdődött a viszketés és nem szeretnéd hétfőig hagyni kínlódni a kicsit. Ne félj, nem fognak elzavarni, a lánykád viszont valóban nem fog még két napig szenvedni.

2010. szept. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi a válaszokat.Be is mentünk az ügyeletre és kaptunk féreg hajto gyogyszert.Tényleg volt a székletében cérnagiliszta.Remélem este már nyugodtabban fogunk aludni,mert még egy ilyen éjszaka és szegény kislányom kikészül. köszi mégegyszer:)))))
2010. szept. 11. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!