Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hormonproblémára utal, ha az...

Hormonproblémára utal, ha az esedékes menstruáció előtt ilyen tüneteim vannak (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
30. napon vagyok, 32-35 napos ciklusokkal. Ovuláció (már ha volt egyáltalán) után elkezdett ragacsossá, fehérré válni a méhnyaknyák, most pedig megint tojásfehérje állagú, nagyobb mennyiségű. A méhtartó szalag is fáj, hirtelen mozdulatnál belenyilall. Mellette szokásos PMS tünetek (fejfájás, enyhe görcsök, derékfájás, petefészkeim szurkálnak, 2x400 mg magnéziumot szedek ezekre). Nőgyógyászaton itt csak nagyon SOS esetben vagy terhesen fogadnak, ilyen csip-csup problémával nem, emiatt kérdezem itt. Köszönöm előre is a válaszokat.
2022. febr. 11. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Nem hiszem,hogy ez egy "csip_csup" probléma lenne nálad.Az orvosod nem ártana,ha csináltatna veled egy labor vizsgálatot.
2022. febr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem. Hormonális problémát a közti vérzés, szőrösödés, pattanásosság meg hasonlók jeleznek.

Amiket felsoroltál, az kb. csupa olyasmi, amin minden nő átmegy ciklusról ciklusra.

2022. febr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
En ezt nem neveznem problemanak, tipik pms. A ciklusod kisse hosszu, legalabbis a 35 napos, ez lehet, hogy megerne egy kivizsgalast, de nem feltetlenul jelez bajt.
2022. febr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez lehet simán amiatt, hogy meg fog jönni.
2022. febr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Elsõ vagyok, én a labor vizsgálatot a folyására értettem, nekem soha nem volt ilyesmi,azért furcsállom.Ezekszerint a ragacsos váladék normális?!
2022. febr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenfele folyas normalis addig, ameddig nem budos, nem szines, nem tarsul melle fajdalom, viszketes.

A huvely tisztul, kinek tobb, kinek kevesebb folyasa van, aminek az allaga egy cikluson belul akar tobbszor is valtozhat.

2022. febr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy talán ösztrogéndominancia vagy túlzott LH termelődés miatt lett újra tojásfehérjés nyákom, amikor már kezdett "száradni", mint normálisan menzesz előtt a luteális fázisban. Tehát a 18. naptól már krémesebb, picit ragacsosabb és fehér volt, mint vérzés előtt mindig, de a 25-26. nap környékén megint nyúlóssá és áttetszővé vált. De többen írtátok, hogy nálatok is ilyen tojásfehérje-szerű menzesz előtt, így talán nem olyan nagy baj, viszont a méhtartó szalagom nagyon tud fájni minden hirtelen mozdulatnál, éjjel is, amikor fordulok az ágyban. Ilyen eddig csak a 3. trimeszterben volt, talán "kinyúlt" a terhességek alatt, bár nem értem, hogy miért nem a szülés utáni első menstruáció előtt jelentkezett, hanem több ciklussal később... A többi, eddig is tapasztalt PMS tünet enyhítésére szedem a magnéziumot, azokat enyhíti, de a nyilalló fájdalommal nem tud mit kezdeni ez sem.

A nődoki sajnos ilyennel nem fogad. Azokat is a városi kórház éjjeli/hétvégr ügyeletére irányítja, akiknek erős, darabos vérzése van. Citológián sem voltam, mert az nem elég sürgős (neki). Nem is tudom, hogy kismamákon kívül fogad-e mást, őket is csak 2 kimaradt vérzést követően, ami pl. méhen kívülinél necces.

2022. febr. 11. 18:48
 8/12 anonim ***** válasza:
És hol élsz, ahol csak egyetlen egy nődoki van? Ma már minden szárkúpban nyílik magánrendelő...
2022. febr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Na, megtaláltam, nekem is ilyen volt eddig, most meg újra tojásfehérje-szerű (hormonmentes.hu oldalról bemásolva):


Érzetek a ciklus során

A ciklus első felében, a menstruáció után általában száraz érzetű a hüvely, nincs vagy ragacsos a nyák állaga. Sokan írják le úgy, hogy száraz, ragacsos, gumiszerű. Majd a peteérésig, az ösztrogén hormonnak köszönhetően elkezd változni. Krémes vagy tejszerű lesz, egyelőre sűrűbb állagú, de nedves érzetű. Aztán az igazán termékeny időszakban, a tüszőrepedéshez közeledve szinte vízszerűvé és nagyon nedvessé, síkossá változik. Nedves érzetű lesz a hüvely, majd észreveszed a nyúlós, tojásfehérjeszerű nyákot, amit ha a két ujjad közé veszel, akkor szét tudod húzni. A színe áttetsző vagy opálos, fehéres, de lehet rózsaszínes is akár, mert van, aki kicsit vérzik az ovuláció idején.


Az utolsó ilyen nedves napot csúcsnapnak nevezzük, és ez általában egybeesik a tüszőrepedés időpontjával. Persze lehetnek kisebb nagyobb eltérések, de hogy valóban megtörtént-e már az ovuláció, azt csak a hőmérsékletadattal együtt lehet biztosan megmondani. A peteérés után – a progeszteron hormon hatására – a nyák állaga állandósul egy nem termékeny állapotban – ez egyénenként eltérő lehet –, már nem változik ilyen dinamikusan (lehet száraz, ragacsos, gumi- vagy tésztaszerű is), a hüvely érzete újra szárazabb lesz a menstruációig.

2022. febr. 11. 19:12
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, harmincezer a vizitdíj. Hormonpanel megfizethetetlen.
2022. febr. 11. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!