Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS szőrnövekedés megakadályo...

PCOS szőrnövekedés megakadályozása?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, 21 évesen lettem diagnosztizálva PCOS-sel és inzulinrezisztenciával, ekkor 105 kiló voltam. Ezután elmentem egy endokrinológushoz és a segítségével mára már 21 kilótól szabadultam meg. A nőgyógyászom azt mondta, hogy a fogyással enyhülni fognak a PCOS tünetei is, sajnos nálam ez nem igazán lett így. Bár a menstruációm "kezd" rendszeresedni de a szőrnövekedéssel az arcomon még mindig nagy gondom van. Eddig csak 1-2 barátnőmnek mertem erről megnyílni mert nagyon szégyellem, ők azt mondták észre se vették de engem nagyon zavar. Jövő héten megyek vissza a nőgyógyászomhoz 1 év után és szeretnék erről beszélni vele de nem bírom ki, hogy ne kérdezzem meg, hogy erre van valamiféle hormonterápia esetleg? Vagy vajon milyen lehetőségeim vannak egyáltalán? Hallottam, hogy a fodormenta tea például segít ebben de nem bízom magam egy teára teljes mértékben.

2022. febr. 15. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem bízod magad a teára, de ki se próbáltad, még úgy se, hogy az csak egy tea? Ezt nem is értem.

Ne nézd le a gyógynövényeket, tudnak nagy meglepetéseket okozni.

Amit javaslok, -bár csak tüneti- egy nagyon jó minőségű epilátor. Ne az alapkészüléket vedd, hanem szánd rá a pénzt, mert a jobb attól jobb, hogy a csipesze preciziósabbak. Az arc épphogy kinőtt szőreit is meg tudja fogni.

2022. febr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem nézem le a gyógynövényeket, szentül állítom, hogy a zöld tea pl. nagyon sokat segített a fogyásomban. Ahogy írtam, nem bízom magam egy teára TELJES MÉRTÉKBEN. Magyarul ki szeretném próbálni de szeretnék más alternatívákat is olvasni ha valakinek van tapasztalata.
2022. febr. 15. 10:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is PCOS és IR van. A hormonrendszeremet helyrerakta a metformin és a diéta, mozgás, viszont a szőr ottmaradt rajtam is. Én otthoni IPL-t vettem (a legalapabb Philipset), ami teljesen eltüntette az erős szőrszálakat. Ez akkor működik a legjobban, ha a hormonrendszered már rendben van, a bőröd világos színű és sötétek a szőrszálak. Természetesen a bőrgyógyászoknál elérhető IPL gépek gyorsabban hatnak, de nekem az otthonira megérte beruházni, mert ugyanúgy megvolt a hatása, mintha dokihoz mentem volna.
2022. febr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hajrá, ha utánaérdeklődtél és jónak tűnik kezd el inni még ma, lehet már a nődokinak is tudsz mondani valamit a hatásáról. Vagy, ha ő is ezt mondja és neked nem jött be, akkor ajánljon mást, mert nálad nem hatott, vagy, hogy a fodormentától érezhetően kevesebb -mivel kontrollra mész pont ezeket is megbeszélhetnétek, de ahhoz addigra kéne inni.

Amit még megbeszélhetsz vele, a végleges szőrtelenítések, esetedben használna-e, melyik típus. Van áramos és van villanófényes. Szerintem nála sok nő tapasztalata lecsapódik, ha használ valamelyik abba az irányba érdemes lehet gondolkodni. A fény azt hiszem csak sötét szőrre jó, az áramos jó világosra is.

Ami még eszembe jutott, dietetikus aki az állapotodra összeállít olyan diétát, ami esetleg erre is hatással van.

2022. febr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3-as megelőzött, erre gondoltam.
2022. febr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagy eséllyel nővéremnek is ez van. Nála az derült ki, hogy kevesebb a női hormonja az átlagosnál. Volt régebben lézeres kezelésen (villanófényes) szintén az arca miatt, nem igazán volt eredménye... Persze gondolom ennek többféle oka lehet.
2022. febr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Mai napon volt konzultációm, Dienelle fogamzásgátlót valamint Androcur tablettát írt fel az orvosom. Ennek a kettőnek segítenie kell rajtam elvileg.


Végleges szőrtelenítésre mindenképpen szeretnék majd jelentkezni én is, a hónaljammal már végigcsináltam 7 kezelést és nagyon meg vagyok vele elégedve. Az állammal még nem mertem belevágni, félek tőle mivel csak borotválni lehet és mi van ha rosszabb lesz pl. könnyebben benő a szőr. Most egy kicsit visszaadta belém a reményt a doktor szóval jobban érzem magam, hogy van még remény. :)

2022. febr. 24. 19:44
 8/8 anonim válasza:
Elektrolízises szőrtelenítés!!!
2022. márc. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!