Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » TB alapon lehet értelme...

TB alapon lehet értelme nőgyógyászhoz fordulni menstruációs zavarokkal (durván szabálytalan ciklus), vagy úgyis letudják egy fogamzásgátló felírásával ahelyett, hogy kivizsgálnának?

Figyelt kérdés

2022. febr. 23. 12:55
 1/3 Metionin ***** válasza:
100%
Erősen orvosfüggő. Nekem a fájdalommal volt gond, eddig csak tb-s orvosnál voltam és 10-ből azt hiszem 2 gondolkodott el rajta, hogy mi lehet a gond, a többi lerázott olyasmikkel, hogy vékony vagyok, fiatal vagyok, szüljek gyereket. Azon is múlik, hogy milyen a kínálat ott ahol élsz, van-e még alapos orvos szakrendelésen vagy már az összes normális csak magánban praktizál. Érdemes utánanézni, kérdezősködni és kipróbálni olyan szakrendelőset, akit sokan szeretnek és utána akkor is mehetsz még magánba, ha nem válik be. Én pl. tök véletlenül találtam egy nagyon jó dokit, erre 2 év múlva elment és most megint nincs.
2022. febr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Orvosfüggő, én is azt mondom. Egyébként ne hidd, hogy magánban nem lehet kifogni olyat, aki letudná egy foggátló felírásával a dolgot.
2022. febr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet amúgy ezen rágódni, hogy leráznak a dokik, csak amikor 90%-ban valamilyen funkcionális oka van az ilyen betegségeknek és nem szervi, akkor úgyis életmódváltás hozza meg a javulást. Csak ugye belátni azt, hogy nekünk kellene tennünk az egészségünkért, illetve mi is felelősek vagyunk érte, az sokszor nehéz, sokkal könnyebb abban bízni, hogy valamilyen szervi baj van bennünk. De ha van is, 3 ponton lehet baj, és 2 szinten lehet beavatkozni, GnRH adással vagy direkt hormonadással (fogamzásgátló).
2022. febr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!