Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon megindult a mensim,...

Nagyon megindult a mensim, lehet valami bajom,mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nekem általában, legalábbis egy ideje sötét színű a mensim és kb 3-4 nap alatt le is zajlik. Nem volt mindig így, kb másfél éve lett ez az általános.

Ebben a hónapban valamiért másodjára jött meg, eloszor 4-én és a tegnap újra vérezni kezdtem, úgy mint eddig, sűrű és sötét szinben.

Ma észre vettem hogy nagyon sok jön, pedig második nap nekem már jelentősen kevesebb szokott. Rendesen megijedtem mert ilyet még nem tapasztaltam, most a színe is világosabb, nem annyira sűrű. Lehet köze ahhoz, hogy tegnap este edzeni voltam? Csak vállra, direkt hogy ne erőltessem a hasam de lehet 1-1 gyakorlatnál igénybe vettem. Ez esetben lehet valami komolyabb bajom?


2022. febr. 23. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Élsz szexuális életet?

Ha fiatalka vagy és nem menstruálsz régóta, akkor nem biztos, hogy nagy a gond, de így sem ártana egy nőgyógyászati kontroll.

Ha élsz szexuális életet, akkor sürgősebb volna felkeresni a dokit, nehogy méhen kívüli terhesség legyen - bár ott nagy görcsök is szoktak lenni, de sosem tudni.

2022. febr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Semmi köze az edzéshez. Nincs komoly bajod, ha ez egyszeri alkalom, a színe azért világosabb, mert intenzív, nincs ideje alvadni. Hormon probléma, sokszor előfordulhat, hogy betegség, stressz, fogyás/hízás befolyásolja a ciklust, mindig az a kérdés, hogy rendszeres -e. Akkor kell aggódni, ha az intenzív vérzés 1 hétnél tovább fennáll, akkor orvos nézze meg.
2022. febr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

24 vagyok, szóval régóta menstruàlok és szexuális életet is elek. Egyáltalán nincsenek fájdalmaim, csak arra lettem ma figyelmes hogy nagyon sok és intenzív verzesem van a megszokottól eltérően.

Szerintem egy hormonszint vizsgálatra elfogok menni, mert anyumnak is vannak problémái, lehet örököltem is, ezt milyen periódusban ajánlott ? Előtte-utána vagy mind2x?

2022. febr. 23. 22:38
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as Egyik sem. Nemi hormonokat 3/21 ciklusnapon néznek.
2022. febr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
20 naos ciklus néha belefér. Semmi bajod nincs.
2022. febr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!