Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akinél a klimax szorongást,str...

Akinél a klimax szorongást,stresszt és pánikbetegséget vàltott ki válaszolna?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok (2gyerekem van) és korai klimaxom van sajnos. 3.éve kínlódok.A nőgyógyászom hormonpótlás gyanánt fogamzásgátló tablettát írt fel.Ezt szedem is a kezdetek óta.

A lelki egészségemre nagyon rossz hatással van ez az egész.Sokat idegeskedem, stresszelek és ami a legrosszabb,hogy pànikbeteg lettem.

Voltam pszichiáternél aki antidepresszánst és nyugtatót írt.Ezeket én nem szedem,mivel nem akarom mérgezni magam és azt gondolom,hogy ezek csak a tüneteket enyhítik de az okot nem szüntetik meg.

Gyógynövènyes bogyókat szedek,amik valamennyire enyhítik a tüneteket.

Akinél hasonló jelentkezett hogy sikerült túl lenni rajta?Segített valami?


2022. febr. 26. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Helytelen, hogy a pszichiáter által felírt terápiában nem működsz együtt! A kiváltó okok gyakran ebben az esetben hormonálisak is lehetnek. Alternatíva a pszichoterápiás kezelés, ami ebben az esetben kognitív viselkedés terápiát jelent. Ehhez klinikai szakpszichológust kell felkeresni, aki ezt a módszert alkalmazza. Nem spiritisztát, nem kineziológust, hanem felsőfokú egészségügyi szakvizsgával rendelkező szakembert.

A gyógynövényes bogyók erre teljesen hatástalanok.

Egy klimax terápiára szakosodott nőgyógyászt is ajánlok, mert a klimaxnak nem a fogamzásgátló a megfelelő terápiája, hanem a normális hormonpótlás. Vannak klimax szakrendelések, ott tudnak ebben segíteni.

2022. febr. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Totál egyetértés az előttem szólóval.
2022. febr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs baj a fogigátlóval, csak lehet már kevés neked. Mi történt azóta Kérdező? Jobban vagy?
2022. aug. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!