Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Korai klimax miatti hadi...

Korai klimax miatti hadi hízás hogy akadályozható meg?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok 2gyerekem van.

2 éve kezdődött nálam a korai memopauza.Orvosom fogamzásgátlót írt fel hormonpótlás gyanánt.

Nem fogyasztok húst és mivel tej érzékeny vagyok ezért azt sem és édességeket sem.Zöldséges ételeket eszem inkább.A probléma az,hogy elkezdtem alhasra hízni annak ellenére ,hogy nem zabálok ,nem eszem egészségtelen ételeket.Ülő munkát végzek,gondolom ez is közre játszik ,de én ennél kevesebbet nem tudok enni!Teljesen el vagyok keseredve!!Szeretném ezt valahogy megállítani,de nem tudom hogy lehetne.Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?Esetleg valami jó tanács?

Már vettem futópadot de mivel folyton fáj a hátam ezért az nem jött be.Most szobabiciklit szeretnék beszerezni.

Vajon van értelme?


2021. aug. 11. 14:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Hasi hízás. Bocsánat!!
2021. aug. 11. 14:53
 2/6 anonim ***** válasza:
Személyi edzőt javaslok.
2021. aug. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Hát igen a súly problémások alapból ezzel küzdenek.


Szóval Szénhidrátok lecsökkentése. Nincs kenyér, tészta.

Nyilván jobb a nem fehér, de mivel így is úgy is magas a szénhidrát tartalma minden tésztának így sajnos ez esetben ez kiesik.

Vagy drasztikusan le kell csökkenteni.

Brutális mennyiségű szénhidrát van a tésztákban, az oké hogy lassan szívódik fel, de felszívódik. Mindegy mikor eszed nincs jelentősége.

KB majdnem csokit is majszolhatnál.


Eddig a felesleget nem raktározta a szervezet most meg nekiállt tartalékolni. Nem lehet minden szénhidrátot kidobni mert kell, csak hát

a mennyiség nagyon fontos... Lassú felszívódású szénhidrátokkal kell pótolni... Főtételben bulgur nálam az elsődleges ilyen szénhidrát.


Ez csak az én elméletem. Folyamatosan súlyproblémás vagyok.

Én így tartom kordában. Nem reggelizem, nem vacsorázom. Napi 1x eszem. Ha nagyon megéhezem zöldséget rágcsálok, alma, mogyoró ami csillapítja.

Na és melette heti 6x úszom.


Néha nehéz nagyon...

2021. aug. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
A klimax miatt nem kel hízni, csak nagyon oda kell figyelni az étrendre, meg a rendszeres sportra
2021. aug. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
76%

Bocsi amit a 3. mond az nagyon ártalmas az egészségedre. Nekem Muter próbált klimax után ilyeneket. 65 kilóról 78ra hízott fel.


Szerintem próbálj egészségesebben élni szimplán. Ha tudod inkább a kalóriát számold, mint a szénhidrátot, mert az befolyásolja csak a súlyod változását. Próbálj mozogni, mert ilyenkor az anyagcsere nagyon belassul és legtöbbször ezért kezd el mindenki többet felszedni, ezen pedig nem segít ha nem eszel szénhidrátot vagy hogy mennyiszer eszel, csak a mozgás intezitása és rendszeressége. Inkább csak moderáld, hogy mit és mennyit viszel be. Számold ki mennyi kalóriára van szüksége a szervezetednek és abbol vonj le 300-500at és úgy máris fogyni fogsz folyamatosan. Ha pedig soknak érzed, akkor csak adj hozzá pár százat aznap. Olyan ételeket kell enni amik sokáig eltelítenek(fehérjedúsak) és nagyobb a térfogatuk.

2021. aug. 13. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
lehet gyereked sok évig.sok test mozgás,sok sport,egészséges étkezés
2021. aug. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!