Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A barátnőmnek nem jött a havi...

Vilmos kérdése:

A barátnőmnek nem jött a havi vérzése szerintetek mi lehet az oka? , vagy mik azok amitől nem jött meg , 14 éves. Ha tudsz valamit kérlek írd le , csak komoly választ akarok

Figyelt kérdés
2022. febr. 27. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Fontos, hogy szűz e? Lehet e terhes?

Van e bármilyen betegsége?pl.felfázás

Ez megszokott e nála, hogy késik a menstruációja? Már be állt e neki a rendszeresség?

Így nehéz segíteni...

2022. febr. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

Látom, hogy hímnemű a kérdező (Vilmos.)


Lehet akár kezdődő hormonzavar is. Endometriózis gyanú okozhat különböző vérzészavarokat, testsúlynövekedést, sőt akár testszerte kialakuló nemkívánatos szőrösödést is.


Gyermek nőgyógyászat létezik, kísérettel elmehet vizsgálatra. Szűz lányokat általában végbélen keresztül vizsgálnak (engem 14 évesen végbélen keresztül vizsgáltak,) és akkor vehetnek hüvelykenetet is.


Nekem rendkívül furcsa, rossz érzés volt az, hogy a doktornő a lábaim, széttárására kért fel anno 1988. október 11.-én. (Nyilván nem érdekeltek még a fiúk, nem ez volt akkor a fő célom, hanem a kőkemény tanulás, házi feladatok elkészítése.) Nagyon óvatos, kedves volt. Azért ment gyermek nőgyógyásznak.


Próbáld meg LÉLEKBEN FELKÉSZÍTENI a barátnődet egy esetleges vizsgálatra. Kislányoknál még nem használnak kacsát, nem fájdalmas a hüvelykenet vétel. Max. a szeméremérzetével fog nagyon küzdeni sokáig utána, de az természetes lesz. Néhány nap múlva várhatóan a vizsgálat után csökkenni fog a szorongása.


Mit tudsz a barátnőd családi hátteréről? Mennyire tabu a szexualitás, gyermeknemzés folyamata/kérdésköre náluk otthon? Édesanyja segíti-e támogatja-e benne az elfogadás folyamatát? Testvére van-e? Unokatestvérei?


Iskolapszichológus esetleg? (Ez utóbbihoz nem értek, mert én nem értesültem anno olyan lehetőségről az általános iskolában, hogy létezne iskolapszichológus.)


Endokrinológiára elküdhetik akár, de nekem az ilyen szakrendelésekkel kapcsolatban nagyon sok rossz tapasztalatom volt anno az 1990-es években.

Lényeg lenne feltárni egy esetleges hormonális hátteret viszonylag rendszeres vér- és vizeletvizsgálattal.


Sok szerencsét Nektek! Nem lesz egyszerű...

2022. febr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Eszembe jutott, hogy anno 1988. karácsonyán kaptam anyukámtól egy kamaszoknak szóló felvilágosító könyvet. Undorral néztem a nőgyógyászati vizsgálóasztal ábráját anno.


Ui: nekem még most sem csökkent a szorongásom ettől a vizsgálattól. (Főleg azért, mert megint ismeretlen orvoshoz kellette mennem.) A fiatal elment magánpraxisba, az idős, akitől már nem féltem, és nyugodt szívvel rábíztam mindent, elment nyugdíjba. Szerencsére megint nagyon rendes orvost, türelmes, óvatos orvost fogtam ki legutóbb. Hálát adhatok érte szorgalmasan a Sorsnak.

2022. febr. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
14 évesen normalis ha még nincs beállva rendesen. De remelem nem éltek nemi életet ennyi idősen…?!
2022. febr. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem volt köztünk semmi sosem , egyik valaki kérdezte hogy szűz e , igen az.

Nem volt megfazva és semmi gond nem volt így csak az utóbbi időben a suli miatt sokat volt stresszes…

2022. febr. 27. 12:58
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Semmi baj, NEM kell nőgyógyászhoz menni meg semmi, mert normális, hogy akár hónapok is kimaradnak.
2022. febr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azon kívül hogy 3 vagy 4 x együtt aludtunk azon kívül semmi se volt ő is arra célzott hogy terhes , kis butus tesztet is csinált negatív 🥺 lett.

Próbálok mellette lenni és nyugtatni mondtam neki hogy lehet ez ki maradt mind minden más lánynak de attól egészséges vagy🥺 természetes hogy fel.

2022. febr. 27. 13:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Vegbélélen át vizsgálva higyan vesznek hüvelykenetet?
2022. febr. 28. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as válaszoló: értelemszerűen végbélen át próbálták a hasfalamat (méhemet, petefészkeimet) kitapintani a gyermeknőgyógyász hölgy a fent jelölt időpontban - 1988. október 11.-én.


A hüvelykenet vételre értelemszerűen hüvelyből került sor a gyermeknőgyógyász által, DE SZERENCSÉRE fémeszköz/kacsa nélkül. (Nyilván, "világvégének", meg "katasztrófának" éltem meg, mivel tényleg nagyon kicsi lánynak éreztem magam akkoriban.


Ezt a vizsgálatot akkoriban édesanyám egyik kollégnője/főnöknője szorgalmazta, mert elkezdtem nagyon durván elhízni azon a nyáron (felesleges gyógyszereket szedettek velem KITALÁLT problémákra, sőt még injekciókat is kaptam értelmetlenül.)


Egyébként én is így voltam 12 éves koromban, mint a szóban forgó kis hölgy. Nagymamám akkoriban felvilágosított (barnázni kezdtem, menstruáció közeledte 1986. szeptember 4.-én,) hogy NEM SZABAD FIÚHOZ KÖZELEDNI, MERT ABBÓL GYEREK LESZ! Kaptam kék színű gumibugyit, meg vattát.


Elkezdtem kétségbeesetten szorongani, ijedt szemekkel tekinteni a semmibe, hogy ha engem a folyosón, általános iskolában XY fiú osztálytársam MEGKÖZELÍT ruhában, jaj, akkor abból kisbabánk lesz???


Egyébként még 22 éves koromban 1996. október 7.-én is csak végbélen keresztül voltam hajlandó engedni a nőgyógyászati vizsgálatot, mivel akkor még mindig szűz voltam.


2-es és 3-as válaszoló voltam.

2022. febr. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!