Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől késhet fogamzásgátló...

Mitől késhet fogamzásgátló mellett a megvonásos vérzésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Több, mint 5 éve szedem a Jangee nevezetű fogamzásgátlót, és eddig mindig pénteken, de legkésőbb szombat reggel megjött a vérzésem. (Kedden szoktam abbahagyni az éppen aktuális levelet).

Sajnos még mindig nem jött meg, pedig már vasárnap van, még sosem volt ilyen eddig az 5 év alatt.


Az előző hónapban volt egy hüvelyi fertőzésem, emiatt az előző mvérzés előtt volt szexuális együttlétünk csak a párommal, de abban a hónapban is folyamatosan betegek voltunk, így csak 3-4x voltunk együtt, akkor sem élvezett belém.


Mitől késhet most? Akármilyen betegségem volt/stresszes voltam eddig, sosem késett, most meg igen. A hasam fájdogál, ugyanúgy mintha meglenne, de mégsem történik semmi már 1,5 napja.


Ha valaki volt már hasonló helyzetben, meg tudná velem osztani esetleg a tapasztalatait?



2022. márc. 6. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Vegyél egy tesztet
2022. márc. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Tesztelj, betegség csökkentheti a fogamzásgátló hatékonyságát és nem kell beléd élveznie a párodnak, hogy teherbe ess.
2022. márc. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szedtél a betegségre bármit? Tesztelj, én is ezt mondom, mert csökken ilyenkor a foggátló hatása.
2022. márc. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Február 4-én volt meg utoljára, és egyből a vérzés után volt hüvelygombám, amit kikezeltem, majd utána pár nappal megfáztam, arra szedtem Coldrexet. Utoljára Jan 31-én voltunk együtt, de azután megjött 4-én.


Januárban is 2x meg voltam fázva, de különösebben semmilyen gyógyszert nem szedtem.

2022. márc. 6. 11:52
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
Akkor a hüvelygombádat kezelted. Hát akkor két opció van, vagy a kezelés hatott ki a ciklusodra és beleavatkozott a gyógyszer működésébe, vagy a kezelés miatt nem tudott hatni a gyógyszer, ezért benne van a pakliban a terhesség. Azt szokták javasolni hogy az ilyen jellegű gyógyszerek szedése után, mivel befolyásolják a fogamzásgátló hatékonyságát,várni kell legalább 2 hetet a szexel, sőt egészségesebb és biztosabb ha megvárja ilyenkor az ember a következő menstruációt és utána létesít testi kapcsolatot. Sajnos benne van, hogy nem tudott hatni a hónapban megfelelően a gyógyszer. Tesztelj mindenképpen. Nem feltétlen van baj, de erre máskor figyelj.
2022. márc. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Azért csúnya lenne, ha a Coldrex hatástalanítaná a fogamzásgátlót. Mivel kezelted a gombát?
2022. márc. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem azt mondom hogy hatástalanítja, csak csökkentheti a hatását. Benne van a betegtájékoztatóba, hogy egyeztetni kell a kezelőorvossal ha más gyógyszert szedsz mellette, hogy pont erre a gyógyszerre hogyan hat nem tudhatja az ember. De nemcsak a coldrexet szedte. Én nem is erre céloztam, hanem a hüvelygomba ellen szedettre/használtra.
2022. márc. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De amikor a hüvelgyombát kezeltem, azóta nem létesítettem szexuális kapcsolatot. Leírtam fentebb, hogy még a gomba előtti kezelés előtt kb 2-2,5 héttel volt utoljára szexuális kapcsolatom (jan.31) és azóta, több, mint 1 hónapja nem.


Amúgy Canestent használtam.

2022. márc. 6. 14:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Megjött neked végül?
2023. máj. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!