Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A vesébe miért kell a Stent ?...

A vesébe miért kell a Stent ? Mikor szokták be tenni? Fájdalmas a kivétele?

Figyelt kérdés
Vesekovem van megalapították. rám nézett az orvos gyulladasba volt a vesém azonnal műtét és be rakott Stentet, miért kellett berakni mert nem nagyon vagyok vele tisztában!? a héten keresek privát orvost. A kórházban gyulladásos értekem magas volt ami már rendeződött.a kövek és a stent még bent van. Segítsetek legyszi

2022. márc. 8. 00:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy stent? Nem a dréncsőre gondolsz, ami kivezeti a sebváladékot?
2022. márc. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Zárójelentésem Dj sztent szerepel :(
2022. márc. 8. 00:50
 3/10 A kérdező kommentje:
Kórházban műtét után volt olyan cső is bent zacskoba ment a valadek, de azt távozáskor kihúzták
2022. márc. 8. 00:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, figyelmetlen voltam, az nekem kimaradt, hogy a kő/kövek nem lettek eltávolítva. Azért kell, hogy megakadályozza az elzáródást, illetve hogy elvezesse a vízeletet. Nem fáj a kivétel.
2022. márc. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Illetve vese tágulatom is van az is fel van tüntetve. Próbálkoztak úgy berakni a sztentet hogy fent vagyok de nagyon fájdalmas volt lehet a gyulladás miatt

Nem bírtam ki így altatni kellett a behelyezésnél sajnos :(( köszönöm a segítséget. Akinek volt már vagy tud valamit róla várom a válaszokat előre is köszönöm mindenkinek. 🙏🏽

2022. márc. 8. 01:25
 6/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Annak ez a neve, de valójában az egy J alakú katéter. Azért rakták be, hogy a kő esetlegesen ne tudja elzárni a húgyvezetéket, a vizelet rendesen tudjon ürülni, ne legyen a vesében pangás,legalábbis így tudom.
2022. márc. 8. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ 🙏🏽
2022. márc. 8. 14:35
 8/10 anonim válasza:
Szia nekem volt szeptember óta. Multheten vették ki műtéttel mert bekovesedett a vesembe is és a hólyagomba is. Nem mindenkinek de nekem iszonyú fájdalmaim voltak a dj miatt. Menni se bírtam, állandóan irritált és gyulladást okozott. Mikor sikerült végre kiszedni belőlem az orvos tenni akart fel másikat, én kifejezetten tiltottam mert megegyszer olyat belém nem tesznek. Végre tudok élni hogy már kint van, egész napos ápolásra szorultam 37 évesen, a zoknit is a fiam adta rám. Most stent helyett a hatambol lóg ki egy cső és onnan ki tud folyni a vizelet ha elakadna, de inkább ez mint az a szar!!!!!
2022. márc. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia. Nekem hál istennek nem faj a sztent és szedtem 1 hétig antibiotikumot. Neked

Is bent vannak a kövek ? Mikor be helyeztek a sztentet nem bírtam végig csinálni mert fajt altatni kellett. Te magadnál voltál mikor kivették fájdalmas volt? Jobbulást kívánok 🙏🏽

2022. márc. 12. 13:02
 10/10 A kérdező kommentje:
Hol műtöttek ha azt még megkérdezhetem?
2022. márc. 12. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!