Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet a pecsételő vérzés?

Mitől lehet a pecsételő vérzés?

Figyelt kérdés
Mercilon fogamzásgátlót szedek 3. hónapja, és a ciklus közepénél most vettem észre valamilyen enyhe vérezgetést. Megijedtem, mert ilyenem még sosem volt, ráadásul a 3. levélnél tartok, és az első kettőnél semmi ilyesmit nem tapasztaltam, rendben volt minden. Nem értem, miért a 3. levélnél jött ez ki, amikor gondolom a szervezetem már jobban hozzá van szokva a tablettához, mint amikor szedni kezdtem... A Mecilon előtt Tri-Regolt szedtem egy évig.
2010. szept. 13. 00:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Minden szemet rendesen bevettél,nem csúsztál az idővel vagy hagytál ki szemet? Szedtél antibiotikumot?
2010. szept. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez azt jelenti, hogy túl gyenge neked a Mercilon hormontartalma. Nekem a 2. levél Lindynetténél jött ki ugyanez, de elmúlt. Ha nem múlik el vagy a 4. levélnél is előjön menj vissza, valószínűleg másikat írnak fel.

Amúgy nekem is a levél közepénél jött ki, de kb egy hét alatt elmúlt.

2010. szept. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem hagytam ki egy szemet sem (a levélen a tabletták hátuljára rá vannak írva a hét napjai, így tuti feltűnne, ha egy kimaradt, de amúgy is már-már kínosan ügyelek erre), és minden nap szinte percre pontosan ugyanakkor veszem be őket. Antibiotikumot sem szedtem már hónapok óta. Épp ezért nem értem, mitől lehet most ez :S A következő háromhavi adagot már fölírattam, ráadásul most kezdődik a suli és hétközben Pesten leszek, úgyhogy legközelebb az őszi szünetben tudok a dokimhoz menni...
2010. szept. 13. 00:24
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló, illetve bárki, aki tudja: ha kevés a hormontartalma, az azt jelenti, hogy nem is véd annyira? Kéne használnom óvszert is a következő napokban?
2010. szept. 13. 00:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kell így begyulladni! Írtam már, hogy valószínűleg nem elég neked a gyógyszer hormontartalma, de lehet hogy meg fogod szokni. Mondom, nekem is ez volt a Lindynettével a 2. levélnél, de elmúlt. Ráadásul köztes vérzésnél is véd a gyógyszer, emiatt se kell félned. Szedd tovább és ha nem múlik el vagy a következő levélnél is ez lesz, menj el dokihoz. Pesten millió nőgyógyász rendel, ha gond van, fogadnak, nem kötelező a saját otthoni dokidhoz menni.
2010. szept. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok, bocsi közben nem láttam, hogy írtál (enyém az utsó válasz is)

Nyugi, ha alacsony hormontartalom miatt köztes vérzésed van, attól még ugyanúgy véd, ezt nekem 2 orvos is megerősítette. Nem kellemes dolog a közti vérezgetés de nem is kóros. Reméljük, neked is elmúlik. Ha nem vagy újra kijön máskor is, tégy úgy ahogy korábban írtam.

H nem múlik el vagy bármi gond van, írj újra ide, akkor majd privátban megadom az én orvosom rendelési helyét, ahova el tudsz menni Pesten is. Magándoki, de nagyon jó.

2010. szept. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Oks, vettem :) Csak kicsit megijedtem, mert még sose fordult elő nálam ilyen. Köszönöm szépen a választ! :)

(A pesti ellátásról amúgy sajna nincs jó tapasztalatom: amikor annó még csak gumit használtunk és egyszer kiszakadt, úgy kellett kuncsorogni esemény utáni tablettáért Pesten és egyik helyről küldözgettek a másikra, végül csak itthon tudtam elintézni, de majdnem kifutottam az időből...)

2010. szept. 13. 00:36
 8/9 A kérdező kommentje:
A 00:34-est meg én nem olvastam, amikor az előzőt írtam. Köszi szépen a válaszokat és a segítséget, remélem, megoldódik a dolog :)
2010. szept. 13. 00:37
 9/9 anonim ***** válasza:
csak megerősíteném, amit a második írt...kérj másik tablettát
2010. szept. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!