Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 12 óra után vettem be a...

Terepkalács kérdése:

12 óra után vettem be a fogamzásgátlót, vegyek-e esemény utánit?

Figyelt kérdés
Üdvözletem! Nemrég váltottam lyndinette 20-as fogamzásgátlóról 30-ra. A 30-asból eddig egy levelet szedtem be, majd tartottam egy hét szünetet és megkezdtem egy új levelet. Egy szemet vettem be belőle, majd a következőt elfelejtettem és csak a 17. óra környékén pótoltam, tehát jóval 12 óra után. Előtte azonban szeretkeztem a párommal. Tehát javallott-e elmennem orvoshoz és írassak-e fel esemény utáni készítményt, és ezáltal bolygassam-e meg a ciklusomat és a hormonháztartásomat? 72 órán belül vagyok, nagyjából a 20. óránál tartok.
2010. szept. 13. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Meg lehet kérdezni egy dokit (akár telefonon), javasolja-e, de szerintem nem fogja, mert iszonyú sok hormont vennél be. A használati utasítás szerinti ideig kiegészítő védekezés kell, ennyi.
2010. szept. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
elvileg az ovulációd nem most van, ezért ilyenkor nem igazán lehet teherbe esni, de biztosabb ha megkérdezed az orvost
2010. szept. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előzőnek üzenem, hogy fogamzásgátló tabi mellett nincs peteérés, inkább maradjon csöndbe, mielőtt hülyeségeket beszél...


Kérdező: szerintem hívd fel a biztonság kedvéért a nőgyógyászod, hogy mit javasol, de szerintem nem fogja azt mondani, hogy vegyél be 72 órásat.

2010. szept. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló mellé nem fognak 72 órásat adni, a kettőt együtt nem lehet. Mindenképpen kérdezd meg a dokidat, ilyen esetben a tájékoztató ezt javasolja.


Amúgy szerintem semmi gond nem lesz, hiszen némi késéssel pótoltad.

2010. szept. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor ilyenkor mit lehet tenni?
2010. szept. 13. 12:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmit. Várni. De elég kicsi az esélye, hogy baj lesz. Ehy hétig használjatok óvszert. Vagy tényleg menj el az orvoshoz és kérdezd meg. D vszínűleg ő sem fogja javasolni a tabit.
2010. szept. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!