Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan lehet kigyógyulni...

Hogyan lehet kigyógyulni partnerrel együtt a már sokat emlegetett hüvelyi fertőzésből (folyás, viszketés, nem teljesen meggyógyító krémek, kúpok. ) orvosi segítséggel?

Figyelt kérdés

Kérem,olyan írjon,aki ezen már keresztülment!Esetemben havonta a menzesz előtt sárgászöld folyás,és a többi tünet (viszketés,fájdalom) rendre jelentkezik,véleményem szerint azért,amit már sokat írtatok,oda-vissza fertőzzük egymást a párommal.Fogamzásgátlót szedek már két éve,ilyen ocsmány fertőzéseim is csak azóta fordultak/nak elő,de nem havi rendszerességgel.Az utóbbi három hónapban viszont renre menzesz előtt jön,lehetetlen élni emiatt a dolog miatt.:(A kérdés igazából az lenne,hogy hogyan zajlik ez az egész tortúra,milyen szakorvost kell felkeresni,és mennyi időbe,pénzbe kerül kb. ez az egész dolog.Aki ezt már végigjátszotta,kérem írja le.Tudom,csak egy kérdést lehetne feltenni,de nagyon érdekel a téma,mivel igen fájdalmasan érint.A következő kérdés pedig az,ha kigyógyultunk ebből,akkor hogy lehet ezt a "sterilséget" megőrizni?Sajnos rá vagyunk kényszerítve,hogy egy albérletben éljünk egy másik párral,akik uszodába is járnak,és szintén szexuálisan aktívak.Ráülnek a wc-re és hipp-hopp ott a fertőzés.Vagy ez nem így megy?Hogyan lehetne ezt a dolgot megelőzni?A heti alapos fertőtlenítés nem elég a közös tisztálkodó helyiségekben?Gondolom azért ez nagyon összetett,de ha valaki tud valami jót,elkerülvén a bajt,azt megköszönném,mert nagyon el vagyok keseredve,hogy 20 évesen ilyenekkel kell nyűglődnöm a vizsgaidőszak mellett,s persze egyszer babát is szeretnék,nem akarom,hogy rámenjen ez a dolog a babavállalásra később.


Mindenkinek Kellemes Ünnepeket,hasznos válaszokat!:)


2008. dec. 16. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Férfi szàmàra szoktak irni szàjon àtszedhetö tabit,plussz krém,partnernek meg vàltozatos(kup,oldat,krém,tablettta.

Plussz szextilalom egy adott idöre.

Fehérnemüket lecserélni,vagy kifözni,,mindent ami a nemi szervel érintkezett fertötleniteni.

Lehetöség szerint kendöt külön hasznàlni a nemi szervekre,külön a testre.

Pamut anyagu fehérnemük viselése,éjjel lehetöleg fehérnemü nélkül alvàs,,hogy szellözzön a bör.


kb-1-2 hét a kura,gyogyszertöl függöen akàr 1000 forinttol 5-6 ooo forint.

Orvos meg attol függ kinél mentek.

Sima nögyogyàszhoz menjetek ,kàr börgyogyàszhoz(ön nögyogyàszàl voltsm)

Legjobb egy magàn orvost felkeresni.

Idegenekkel közös wc hasznàlat nem ideàlis hosszu tàvon,max nem ültök rà az ülökére,és odafigyeltek a törölközöre,àgynemüre,fehérnemüre,hogy véletlenül se kerüljön kapcsolatba a màsik pàrral,plussz öket is megkérni egy kivizsgàlàsra,és lehet nekik is ki kell kuràlniuk magukat.

Sokmindentöl ellehet kapni,akàr szexuàlis uton,akàr nem megfelelö tisztàlkodàs esetén,akàr fertözés àltal,mint pl,wc.,közös törölközö.

Ajànlom ,hogy mindannyian menjetek el egy alapos kivizsgàlàsra,és kezeltessétek magatokat!

Jobbulàst!

2008. dec. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a legjobb lenne nektek a candida dieta, hallottal mar rola biztos.
2008. dec. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Egyetértek nagy részben az előttem szólóval, annyi különbséggel, hogy mindkettőtöknek kell majd tabletta is, krém is (talán Neked kúp is). Az ár tényleg ennyi lesz, plusz a nőgyógyász (kb. vizsgálatonként 5-8 ezer, de mehetsz szakorvosi rendelőbe is, ott térítésmentes).

Biztosan vesz majd tőled kenetet, hogy célzottan arra a betegségre adhasson készítményt, ne csak egy széles hatásspektrumú gyógyszert.

És hát sajnos: valóban szextilalom 1-2-3 hétig, attól függ, hogy javultok. (ha ilyen visszatérő a dolog, egy szemmel látható kigyógyulás utáni kenetvételre még beneveznék a helyedben).

Megjegyzem: a hüvelygomba igen ragaszkodó alkat, de azért sok sikert!

Jah.... És a közös wc-n üldögéléssel szerintem nem lehet visszafertőződni. Inkább a pároddal ping-pongoztok.(ja, és én beszereznék az "altest törlésére" kicsi törülközőket, amit naponta lehet cserélni és mosni. Abból baj nem lehet....)

2008. dec. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Szia sajnos nem akarlak elkeseríteni, de nekünk is voltak ilyen gondjaink, és ahogy abbahagytam a gyógyszert, egy csapásra megszűntek...

Lehet, hogy sokan hülyeségnek tartják, de szerintem nem lehet véletlen az egybeesés.


Én állandóan a nőgyógyásznál ültem, de mivel mindig ugyanaz volt a baj, egy idő után nem mentem többet, kikúráltam magam Canesten Combival.

Ja, és a párom minden alkalommal elment urológoshoz, és neki sosem volt semmi baja!

A mai napig azon a véleményen vagyok, hogy a gyógyszer miatt meggyengülhetett a természetes védekezőképességem.

De hogy a fertőzés honnan eredt (mert nem a páromtól), az a mai napig rejtély.

2008. dec. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát,köszönöm!Mindenképp el fogunk menni szakemberhez,szörnyű,hogy ilyenek esnek meg az ember lányával :(,nem elég az egyetem miatti idegeskedés,vizsgaidőszak,stb...


Mindenkinek Kellemes Ünnepeket!

2008. dec. 17. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!